Dramat Wolsztyniaka. Polski Cukier Pomezania się odkuła

Wolsztyniak Wolsztyn poniósł porażkę z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork aż 18:31. Zawodnicy z Wielkopolski przegrali wysoko już pierwszą połowę. Na początku drugiej podopieczni Igora Stankiewicza dokonali dzieła zniszczenia.

Michał Gałęzewski

Zespół z Malborka w ubiegłym sezonie zajął drugie miejsce w grupie A. Teraz w ciągu ostatnich czterech spotkań raz zremisował i trzy razy przegrał. Wolsztyniak mógł więc liczyć na walkę o punkty. Wynik spotkania był jednak wyrównany tylko do 4. minuty.

Później podopieczni Igora Stankiewicza rzucili aż osiem bramek, tracąc w tym czasie tylko jedną. Po trafieniu Marka Boneczki, w 17. minucie prowadzili już 10:3! Co prawda kolejne trzy bramki rzucili gospodarze, jednak końcówka pierwszej połowy znów należała do gości z Pomorza.

Od 27. do 37. minuty gracze z Malborka rzucili aż dziewięć bramek nie tracąc żadnej i po rzucie Kamila Nawrockiego, prowadzili już 22:8! Stało się jasne, że Polski Cukier Pomezania wygra to spotkanie w bardzo dobrym stylu.

W ciągu ostatniego kwadransa co prawda Wolsztyniak grał na równi z równym, jednak prowadzenie malborskiej drużyny było niezagrożone. Sobotnie spotkanie w Wolsztynie zakończyło się rezultatem 18:31 i malborska drużyna przesunęła się w górę tabeli.

Wolsztyniak Wolsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 18:31 (8:15)

Wolsztyniak: Wieczorek, Piskorski - Wajs 4, Pietruszka 3, Gessner 3, Raczkowiak 2, Weiss 2, Rogoziński 1, Kaczmarek 1, Głowacki 1, Patelski 1 oraz Kuta, Radny, Lasak, Podleśny, Szutta.