Francja: Nimes goni podium, solidny Paweł Podsiadło

Piłkarze ręczni USAM Nimes Gard po dobrym meczu pokonali Chartres 34:27. Duży udział w zwycięstwie swojej drużyny miał Polak, Paweł Podsiadło.

Kamil Kołsut
Newspix
29-latek w meczu z ostatnim zespołem Ligue 1 zdobył cztery bramki. Podsiadło rzucał siedem razy, miał też jedną stratę. Nikt w jego drużynie nie trafiał częściej. Po cztery bramki zdobyli także Benjamin Gallego, Steven George, Asgeir-Orn Hallgrimsson oraz Stein Snorri Gudjonsson.

Zwycięstwo Nimes było pewne i niezagrożone. W pierwszej połowie goście potrafili jeszcze nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem, po przerwie miejscowi przystąpili już jednak do konsekwentnego punktowania przeciwnika.

Zespół Podsiadły dzięki wygranej awansował w tabeli na czwarte miejsce. Nimes po dziesięciu kolejkach ma na koncie dwanaście punktów. To oczko mniej niż trzecie Montpellier Agglomeration HB. Do lidera Nimes traci cztery punkty.

USAM Nimes Gard - Chartres 34:27 (13:12)
Najwięcej bramek: Paweł Podsiadło, Benjamin Gallego, Steven George, Asgeir-Orn Hallgrimsson, Stein Snorri Gudjonsson - po 4; dla Chartres - Sylvain Kieffer 6, Alric Monnier 5.