Super Cup 2015: Triumf Niemców, Serbowie ulegli również Brazylii

Reprezentacja Niemiec została zwycięzcą turnieju Super Cup 2015. Podopieczni Dagura Sigurdssona w decydującym o triumfie meczu pokonali Słowenię 31:28. Trzecie miejsce zajęła Brazylia, która pokonała Serbię 32:29.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Niemcy o swoim triumfie nad słoweńską drużyną zadecydowali jeszcze w pierwszej połowie niedzielnego meczu w Kilonii. Bundesteam po 30 minutach rywalizacji wygrywał 17:11 i w drugiej połowie swobodnie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Słoweńcy po przerwie gonili wynik, ale sił wystarczyło im jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki do trzech goli.

Najwięcej bramek dla niemieckiego zespołu zdobyli w niedzielnym starciu Julius Kohlbacher (siedem trafień) oraz Steffen Weinhold (sześć goli). Przyzwoicie spisał się również skrzydłowy Vive Tauronu Kielce Tobias Reichmann, który trzy razy wpisywał się na listę strzelców.

W słoweńskiej ekipie dobre zawody rozegrał inny zawodnik Vive, Uros Zorman, który zakończył występ z pięcioma bramkami (w tym trzema z rzutów karnych). Siedem trafień dla Słoweńców zdobył natomiast Gasper Marguc.

W meczu o 3. miejsce Brazylia pokonała Serbię 32:29. Losy meczu rozstrzygnęły się w samej końcówce, kiedy to Kanarki odskoczyły rywalom na dystans czterech goli (29:25 w 56. minucie). Trzy bramki dla reprezentacji Brazylii zdobył nowy zawodnik Orlen Wisły Płock Jose Guilherme de Toledo, tyle samo trafień dla Serbii zanotowali Ivan Nikcević i Nemanja Zelenović.

Super Cup 2015, Kilonia:

Brazylia - Serbia 32:29 (13:14)
Najwięcej bramek: dla Brazylii - Loenardo Santos 6, Haniel Landaro 5, Joao Silva 4, [...] Jose Guilherme de Toledo 3; dla Serbii - Zarko Sesum 7, Ivan Nikcević, Nemanja Zelenović, Rastko Stojković, Marko Vujin, Dalibor Cutura - po 3.

Niemcy - Słowenia 31:28 (17:11) Najwięcej bramek: dla Niemiec - Jannik Kohlbacher 7, Steffen Weinhold 6, Steffen Fäth, [...] Tobias Reichmann 3; dla Słowenii - Gasper Marguc 7, Klemen Cehte, Uros Zorman - po 5, Jure Dolenec 3.