Spójnia zdobyła Kościerzynę! Decydująca bramka Andrzeja Rakowskiego

Oczekiwanych emocji dostarczył mecz w Kościerzynie. Miejscowy Sokół Browar mógł postawić kropkę nad i. Ostatecznie jednak przegrał ze Spójnią 24:25. Decydującą bramkę rzucił Andrzej Rakowski.

Michał Gałęzewski

Jeszcze tydzień temu Sokół Browar był niepokonany. Zespół z Kościerzyny przegrał w Poznaniu, jednak i tak zaliczał się do ścisłej czołówki. Spójnia dotąd grała w kratkę. Wydawało się na początku meczu, że Hala Sokolnia ponownie zostanie niezdobyta. Po bramce Szymona Kmiecia Sokół Browar prowadził w 9. minucie 5:2. Później przewaga podopiecznych Andrzeja Gryczki po trafieniu Krzysztofa Jasowicza wzrosła nawet do pięciu bramek, a najwyższe prowadzenie Kaszubi osiągnęli w 20. minucie, gdy było 13:7.

Dopiero pod koniec pierwszej połowy gdynianie się obudzili. Najpierw powstrzymali gospodarzy, a następnie zaczęli zmniejszać stratę. Bogdan Oliferchuk w 30. minucie rzucił na 16:13. Był to przedsmak tego, co działo się w drugiej połowie spotkania.

Spójnia robiła wszystko, żeby zbliżyć się do rywala. Trzej gdyńscy zawodnicy zmarnowali jednak rzuty karne. Mimo to, podopieczni Marcina Markuszewskiego w końcu dopięli swego. W 53. minucie po bramce Rafała Rychlewskiego, wyszli na prowadzenie 22:21 - pierwsze od drugiej minuty spotkania.

W końcówce meczu dla Sokołu Browar trafiali Jasowicz i Kmieć. Po trafieniu rozgrywającego, w ostatniej minucie było 24:24. Decydującą akcję przeprowadziła jednak Spójnia. Bramkę na wagę dwóch punktów zdobył dla gdynian prawoskrzydłowy Andrzej Rakowski.

Sokół Browar Kościerzyna - Spójnia Gdynia 24:25 (16:15)

Sokół Browar: Pieńczewski, Kasperek - Jasowicz 7, Kmieć 7, Lisiewicz 3, Czaja 2, T.Bronk 1, Kuczyński 1, Szala 1, A.Bronk 1, Janusiewicz 1.