Malborskie doświadczenie górą w starciu z gdańską młodością

Polski Cukier Pomezania nie miała większych problemów z pokonaniem SMS-u ZPRP Gdańsk. Gospodarze z Malborka wygrali 31:20, a swoją przewagę zbudowali przede wszystkim na początku drugiej połowy.

Michał Gałęzewski

W sobotę w Malborku spotkały się ze sobą doświadczenie z młodością. W składzie Polskiego Cukru Pomezanii znajduje się bowiem wielu zawodników mających bogate doświadczenia. Licealiści szkolący się w gdańskiej szkole od początku postawili jednak wysokie warunki faworytom.

Od początku spotkania dobrze w ataku grał Szymon Sićko, a gdy w 10. minucie do bramki rywala trafił Arkadiusz Moryto, na tablicy wyników widniał rezultat 5:5. Pod koniec pierwszej połowy Polski Cukier Pomezania grał jednak dobrze w obronie.

Do tego gospodarze dorzucili swoje w ataku i ostatecznie po trafieniu Szymona Nowalińskiego, w 30. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 12:9. Kluczowy dla przebiegu spotkania był początek drugiej połowy. SMS ZPRP został w szatni - na boisku istnieli tylko gospodarze.

Od 30. do 40. minuty podopieczni Igora Stankiewicza zaliczyli serię 8:1 i gdy na listę strzelców wpisał się Grzegorz Perwenis, było już 19:10. SMS ZPRP w tym sezonie potrafił wychodzić z takich opresji. Tym razem goście zmniejszyli stratę tylko do sześciu trafień. W samej końcówce drużyna z Malborka zaczęła ponownie odjeżdżać rywalowi. Bardzo dobrą skuteczność zaprezentował w tym okresie gry Kamil Nawrocki. Wychowanek MTS-u Kwidzyn w ciągu ośmiu minut, czterokrotnie pokonał bramkarza rywali. Ostatecznie starcie w Malborku zakończyło się rezultatem 31:20.

Polski Cukier Pomezania Malbork - SMS ZPRP Gdańsk 31:20 (12:9)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, Kochański - Dukszto 5, Nawrocki 4, Gryz 4, Michałów 4, Boneczko 3, Perwenis 3, Cielątkowski 3, Nowaliński 2, Dawidowski 2, Maluchnik 1 oraz Wiak, Dobosz.