Polski Cukier Pomezania odjechała Mueller MKS-owi

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Nie było niespodzianki w meczu Polski Cukier Pomezania Malbork - Mueller MKS Grudziądz. Zespół, który w ubiegłym sezonie walczył w barażach o awans do PGNiG Superligi mimo początkowych trudności pokonał grudziądzan 30:23.

W poprzednich spotkaniach głównym problemem Mueller MKS-u Grudziądz były początki meczu. Drużyna prowadzona przez Jarosława Knopika i Sylwestra Ziółkowskiego tym razem zdała egzamin. W 11. minucie po bramce Łukasza Wiśniewskiego, beniaminek I ligi prowadził w Malborku 7:5. Później jednak gospodarze zaczęli budować przewagę.

Po bardzo dobrej serii, na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy po bramce Leszka Michałowa gospodarze prowadzili już 17:11, by ostatecznie pierwszą połowę wygrać różnicą pięciu trafień. Mieli oni więc dobrą sytuację przed początkiem drugiej części spotkania.

Co prawda grudziądzanie przez pierwsze minuty byli równym rywalem dla zespołu Igora Stankiewicza, jednak Polski Cukier Pomezania grał znakomicie w obronie. Do 54. minuty gospodarze stracili zaledwie pięć bramek, zdobywając w tym czasie aż dziesięć i gdy na listę strzelców wpisał się Kamil Dukszto, było już 27:17.

Najwyższą przewagę gospodarze z Malborka osiągnęli po bramce Macieja Dawidowskiego na cztery minuty przed końcem. Wówczas na tablicy wyników widniał rezultat 29:17. Końcówka należała zdecydowanie dla grudziądzan, jednak na odrobienie strat było już za późno. Ostatecznie starcie w Malborku zakończyło się wygraną Polskiego Cukru Pomezanii 30:23.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Mueller MKS Grudziądz 30:23 (17:12)

Polski Cukier Pomezania: Kądziela, Kochański - Michałów 7, Dawidowski 5, Dukszto 4, Boneczko 4, Maluchnik 3, Perwenis 3, Cielątkowski 2, Nowaliński 2 oraz Dobosz, Gryz, Nawrocki. Karne: 2/3. Kary: 10 min.

Mueller MKS: Chmurski, T.Prietz, Ziółkowski - Orłowski 4, Babicki 4, Pożoga 3, Kostrzewa 3, Kruszewski 2, Kozłowski 2, Wiśniewski 2, B.Prietz 1, Ossowski 1, Piernicki 1 oraz Bartecki, Nalaskowski, Mrozowicz. Karne: 1/3. Kary: 12 min.

Kary: Polski Cukier Pomezania: 10 min. (Cielątkowski 2 min., Perwenis 2 min., Michałów 2 min., Nowaliński 2 min., Boneczko 2 min.), Mueller MKS - 12 min. (Mrozowicz 2 min. - cz.k., Kostrzewa 4 min., Pożoga 4 min., Wiśniewski 2 min.). Sędziowie: Kowalak, Marciniak (Poznań). Widzów: 120.