Węgry: Pick gromi w ostatnim meczu przed starciem z Vive

Szczypiorniści Pick Szeged odnieśli wygraną 38:25 nad Sport36-Komló we wtorkowym meczu ligi węgierskiej (NB I). Dla zespołu Piotra Wyszomirskiego był to ostatni sprawdzian przed niedzielnym meczem Ligi Mistrzów z Vive Tauronem Kielce.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Podopieczni Juana Carlosa Pastora odnieśli we wtorek piąte ligowe zwycięstwo. Walcząca o utrzymanie drużyna Sport36-Komló była równorzędnym rywalem dla MOL-Pick jedynie przez kwadrans. Wicemistrzowie Węgier ze stanu 8:8 wyszli wówczas na prowadzenie 15:8, którego nie oddali już do końca spotkania.

Do przerwy MOL-Pick prowadziło 20:12, a w całym meczu triumfowało 38:25. Piotr Wyszomirski rozpoczął wtorkowe spotkanie na ławce i na parkiecie pojawił się dopiero w drugiej połowie.

Liderami ekipy z Szeged byli głównie rozgrywający. Dean Bombac zdobył 8 bramek (6/6 z rzutów karnych), a Gabor Ancsin, Antonio Garcia i Thiagus Petrus dołożyli kolejne 13 trafień. Trener Pastor dał też szansę gry młodym graczom - na parkiecie pojawili się m.in. Balint Fekete i Mark Hedegus, a wolne otrzymał Roberto Garcia Parrondo.

Po sześciu kolejkach MOL-Pick zajmuje 1. miejsce w tabeli z kompletem punktów. Drużyna Wyszomirskiego rozegrała jednak wyłącznie pięć meczów, w 1. kolejce bowiem pauzowała.