Sparingowo: Kielczanki wygrały dwa razy w Lublinie

W sobotę w Lublinie odbyły się dwa mecze towarzyskie pomiędzy AZS-em UMCS i Koroną Handball Kielce. Dwukrotnie zwyciężały zawodniczki z województwa świętokrzyskiego.

Michał Gałęzewski

AZS UMCS Lublin i Korona Handball Kielce przygotowują się do rozgrywek I ligi. W pierwszym, porannym spotkaniu, zacięta walka trwała o 23. minuty, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 7:9. Jeszcze przed przerwą kielczanki odskoczyły na siedem bramek różnicy. W drugiej połowie Korona Handball kontrolowała wynik spotkania i ostateczni wygrała 26:17.

W drugim meczu przewaga podopiecznych Tomasza Popowicza była jeszcze większa. Martynę Gomółkę, która w pierwszym starciu obu drużyn zdobyła dla lublinianek dziewięć bramek, "przebiła" Alina Nowak, pokonując bramkarki rywalek dziesięciokrotnie. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 16:38.

- Udało się zrealizować zaplanowane elementy do przećwiczenia w sparingach. Zespół fizycznie wygląda już dość dobrze, ale musimy jeszcze popracować nad szybkością. Nowe zawodniczki - Więckowska i Nowak wkomponowały się w zespół. W środę, 16 września o godzinie 17:15 zagramy w hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach ostatni sparing przed rozpoczęciem sezonu, z SPR-em Olkusz - powiedział Tomasz Popowicz.