Bez niespodzianki w Elblągu. Kandydat do Superligi ze zwycięstwem.

Od zwycięstwa rozpoczęli sezon I ligi szczypiorniści Meble Wójcik Elbląg. Jeden z kandydatów do awansu do Superligi nie bez problemów pokonał Real Astromal Leszno.

Marcin Górczyński

Szczypiorniści Meble Wójcik Elbląg przystąpili do sezonu I ligi z nowymi nadziejami. W klubie coraz głośniej mówi się o walce o awans do PGNiG Superligi Mężczyzn, a pozyskanie graczy takich jak Michał Tórz tylko potwierdza te ambicje. W inauguracyjnym spotkaniu ligowym elblążanie mierzyli się z Realem Astromalem Leszno i byli zdecydowanymi faworytami tego starcia. Leszczynianie nie bez problemów utrzymali się na drugim froncie rozgrywkowym, zapewniając sobie ligowy byt dopiero po wygranych barażach z MKS-em Wieluń.

Walka rozgorzała na całego już od pierwszych minut. Leszczynianie nie zamierzali łatwo oddać zwycięstwa wyżej notowanemu rywalowi i przez niemal całą pierwszą odsłonę wynik oscylował wokół remisu. Na bramki wspomnianego Michała Tórza odpowiadał leszczyński duet Dawid Wesołek-Krzysztof Misiaczyk i Astromal utrzymywał kontakt z elblążanami. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy gospodarze podkręcili tempo i na przerwę zeszli prowadząc 12:9.

Emocji nie zabrakło również w drugiej odsłonie. Leszczynianie nie radzili sobie z Grzegorzem Dorszem, lecz nie oznacza to, że nie nawiązali z przeciwnikiem walki, wręcz przeciwnie. Swoich kolegów do walki próbował poderwać Marcin Tórz, który toczył korespondencyjną rywalizację ze swoim bratem w szeregach elblążan. 6 bramek lidera leszczynian nie uchroniły jednak Astromalu przed porażką i to Meble Wójcik Elbląd mogły się cieszyć z udanego otwarcia sezonu. Trzeba przy tym przyznać, że zwycięstwo nie przyszło im łatwo.

Meble Wójcik Elbląg - Real Astromal Leszno 23:20 (12:9)

Meble Wójcik: Głęboki, Fiodor - Malczewski 1, Spychalski 1, Dorsz 4, Adamczak 3, Gębala, Szopa 1, Nowakowski 2, Serpina 2, Olszewski, Adamczak 3, Malandy, Kupiec 2/1, Michał Tórz 4/1