Igor Żabić to za mało. KPR RC Legionowo zdobył Wrocław

Śląsk Wrocław świeżo po rewolucji przegrał na własnym parkiecie z KPR-em RC Legionowo. Goście po rocznej banicji przywitali się z PGNiG Superligą zwycięstwem, choć mecz życia w ekipie rywali rozegrał Igor Żabić.

Kamil Kołsut

We Wrocławiu latem doszło do rewolucji. W protokole meczowym na spotkanie z KPR-em znalazło się tylko czterech zawodników, którzy wywalczyli ze Śląskiem utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Było to widać na parkiecie.

Podopieczni Piotra Przybeckiego mieli problemy z budowaniem skutecznych ataków pozycyjnych. Akcje wrocławian długimi momentami ograniczały się do dwóch elementów: szukania pozycji rzutowych dla Michała Adamuszka oraz akcji z Żabiciem. I o ile z tym pierwszym legionowianie radzili sobie dobrze, to już upilnowanie rosłego obrotowego sprawiało im mnóstwo kłopotów.

Żabić mieszał rywalom szyki zarówno w obronie, jak i w ataku. Słoweniec w roli wysuniętego defensora spisywał się bardzo dobrze. Wysokie ustawienie obrotowego sprawiło, że nieco więcej miejsca na linii miał Tomasz Kasprzak, a Krzysztofa Szczecinę rzutem z drugiej linii zaskoczyć potrafili także Michał Prątnicki oraz Witalij Titow.

Legionowianie po kilkunastu minutach prowadzili już ze Śląskiem różnicą trzech trafień. Natarcia wrocławian nabrały blasku dopiero wówczas, gdy skuteczną współpracę z prawym skrzydłem rozpoczął Djordje Golubović. Gospodarze dogonili KPR, na prowadzenie wyjść jednak nie potrafili.

W drugiej połowie rzutowo obudził się Paweł Gawęcki. Legionowianie dzięki jego próbom ponownie odskoczyli rywalom (18:15), ci nie spuścili jednak głów. Klasą dla siebie był Żabić, a kilkoma skutecznymi interwencjami kolegów z pola wspomógł Szczecina.

Przyjezdni wyższy bieg wrzucili na dziesięć minut przed finałową syreną. Grający bez Janji Vojvodicia, Mateusza Przybylskiego i Rafała Krupy wrocławianie z każdą kolejną akcją gaśli w oczach. Legionowianie obudzili w sobie instynkt boksera, przystępując do konsekwentnego punktowania przeciwnika. Seria kontr oraz szybkich wznowień doprowadziła do wyniku 29:25.

Wysokie prowadzenie rozluźniło graczy beniaminka. Śląsk zmniejszył straty do jednego trafienia. Stempel na wygranej przyjezdnych skutecznie wykonanym rzutem karnym pięćdziesiąt sekund przed finałową syreną postawił dopiero Titow.