Turniej w Elblągu: AZS Łączpol AWFiS wygrał z Chinkami, koncert Katarzyny Skoniecznej

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk po dwóch porażkach w piątek, tym razem odniósł zwycięstwo. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego wygrały z reprezentacją Chin 36:32.

Michał Gałęzewski
Po piątkowych spotkaniach wydawało się, że to Chinki będą faworytkami tej konfrontacji. Zawodniczki, które prowadzi trener Deng Li od początku pobytu w Polsce spisywały się bardzo dobrze rywalizując z zespołami z PGNiG Superligi. AZS Łączpol AWFiS przegrał natomiast dwa pierwsze mecze.
Chinki miały dobre wejście w mecz. Po rzucie Wu Nany, w 6. minucie prowadziły 5:3. Później jednak znakomity okres gry zaliczyły gdańszczanki. Skuteczna była Hanna Strzałkowska i podopieczne Jerzego Cieplińskiego wyszły na prowadzenie 8:5. Do końca pierwszej połowy królowała ofensywa.

Tylko w pierwszych 30 minutach padło 40 bramek! Lepiej w takiej grze czuły się gdańszczanki, wśród których skutecznością imponowała Katarzyna Skonieczna. Po jej rzucie na minutę przed przerwą było 21:18 dla ekipy z Polski, która ostatecznie na drugą połowę wchodziła mając dwa trafienia zapasu.

Podrażnione Chinki robiły wszystko, by wyjść na prowadzenie i w 46. minucie po rzucie Zhao Jiaqin wreszcie im się to udało. W końcówce meczu lepiej grały jednak gdańszczanki, które ostatecznie zwyciężyły 36:32. Obie ekipy jeszcze w sobotę zagrają po jednym meczu.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Reprezentacja Chin 36:32 (21:19)

AZS Łączpol AWFiS: Dobrowolska, Hawrylkiw, Perović - Skonieczna 10, Siódmiak 6, Tomczyk 5, Osadcza 4, Strzałkowska 4, Pasternak 3, Karwecka 2, Stachowska 1, Ciura 1 oraz Fesdorf, Mazurek, Klonowska, Lipska, Neitsch, Dąbrowska, Pesel, Kwiatkowska.
Kary: 2 min. (Karwecka 2 min.).
Karne: 4/5.

Chiny: Xu Mo, Wang Haiye, Li Juan - Li Xiaoqing 6, Yan Meizhu 6, Zhao Jiaquin 4, Zhang Haixia 4, Wang Bin 2, Qiao Ru 2, Wu Nana 2, Li Yao 1, Yu Yuanyuan 1 oraz Yang Jiao, Sha Zhengwen, Wu Yin, Tian Xiuxiu, Wang Shuhui.
Kary: 10 min. (Yan Meizhu 4 min., Wu Nana 2 min., Sha Zhengwen 2 min., Wu Yin 2 min.).