Baltica Summer Cup: Metraco Zagłębie Lubin rozbite przez gospodynie

W ostatnim spotkaniu drugiego dnia turnieju, SPR Pogoń Baltica Szczecin nie dała najmniejszych szans drużynie Metraco Zagłębia Lubin.

Marcin Górczyński
Spotkanie od początku należało do szczecinianek. Z każdą kolejną minutą na placu gry uwidaczniała się różnica pomiędzy zespołami. Lubinianki nawet na chwilę nie zdołały wyjść na prowadzenie i przez cały bój musiały gonić wynik. Już w 10. minucie SPR Pogoń Baltica Szczecin uzyskała przewagę 9:4 i wobec ich dobrej gry rywalki z Dolnego Śląska nie miały za dużo do powiedzenia.
W roli liderki Pogoni świetnie odnalazła się Monika Głowińska, której bramki na początku pojedynku pozwoliły na zbudowanie kilkubramkowego prowadzenia. Nie można także nie wspomnieć o zasługach Małgorzaty Stasiak, autorki 4 bramek w pierwszej połowie. Wśród rywalek najlepiej spisywała się Joanna Obrusiewicz, jednak jej akcje nie uchroniły lubinianek przed wyraźną porażką 14:22 na koniec pierwszej odsłony.

W drugiej połowie bez wątpienia na miano bohaterki zasłużyła Paulina Masna. Skrzydłowa Pogoni raz za razem przedzierała się przez szyki obronne rywalek i w całym meczu zdobyła aż 11 bramek. Lubinianki walczyły, lecz nie wystarczyło to do odrobienia strat jeszcze z pierwszej połowy. W końcówce wśród gospodyń uaktywniła się Kamila Szczecina i dzięki jej postawie Pogoń zdołała jeszcze odskoczyć na kilka oczek. Ostatecznie Metraco Zagłębie Lubin musiało zejść z parkietu w roli pokonanych, wyraźnie przegrywając 27:39.

Metraco Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Baltica Szczecin 27:39 (14:22)

Zagłębie: Wąż, Chojnacka - Robótka 1, Załęczna 3, Grzyb 1, Obrusiewicz 7, Konofał 2, Paluch 2, Premović 2, Piechik 2, Lima, Marić 5, Jochymek 2.

Pogoń: Płaczek - Szczecina 5, Głowińska 5, Jurczyk, Królikowska 5, Stasiak 7, Masna 11, Gadzina 5.

Kary: Zagłębie - 4 minuty, Pogoń - 2 minuty