Turniej w Ilsenburgu: Nafciarze z St. Raphael o wygraną w grupie, sześć bramek Polaków dla Magdeburga

Saint Raphael Var HB pokonało Bergischer HC 34:25 (19:14) i zagra z Orlen Wisłą Płock o zwycięstwo w grupie A. Sześć bramek dla SC Magdeburga w starciu z SG Westwien zdobyli z kolei Polacy.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Francuski zespół losy rywalizacji z Bergischer HC rozstrzygnął już w pierwszej połowie. Co prawda jeszcze w 20. minucie gry ekipa z DKB Handball Bundesligi traciła do Saint Raphael tylko dwie bramki (9:11), jednak przed przerwą ich rywale odskoczyli na dystans pięciu goli (19:14). Druga połowa to już zdecydowana przewaga trzeciej drużyny minionego sezonu francuskiej LNH.
W pierwszym spotkaniu grupy B SC Magdeburg pokonał SG Westwien 27:22. W szeregach Gladiatorów wystąpiło aż trzech polskich szczypiornistów - Maciej Gębala, Tomasz Gębala oraz Andrzej Rojewski.

Pierwsi dwaj, reprezentujący na co dzień w trzecioligowe rezerwy SCM, dostali szansę występu w turnieju w Ilsenburgu wraz z dwójką innych graczy - Vincentem Sohmannem oraz Andre Czechem. Występujący na pozycji obrotowego Maciej zdobył trzy bramki, a grający w drugiej linii Tomasz trafił do siatki rywali dwa razy.

Jedno trafienie dla Gladiatorów zapisał na swym koncie wracający do gry Andrzej Rojewski. "Roje" niemal całą końcówkę minionego sezonu stracił ze względu na uraz nogi, ale od końca lipca przygotowuje się już z zespołem do nadchodzących rozgrywek.

Magdeburg w ostatnim meczu pierwszego dnia turnieju zagra z VfL Gummersbach o triumf w grupie B. Wcześniej Saint Raphael zagra z Wisłą o 1. pozycję w grupie A.

Grupa A: Orlen Wisła Płock - Bergischer HC 30:25 (14:13) Bergischer HC - Saint Raphael Var HB 25:34 (14:19) Saint Raphael Var HB - Orlen Wisła Płock / godz. 19:00

M Zespół M Z R P Bramki +/- Pkt
1 Saint Raphael Var HB 1 1 0 0 34:25 +9 2
2 Orlen Wisła Płock 1 1 0 0 30:25 +5 2
3 Bergischer HC 2 0 0 2 50:64 -14 0

Grupa B: SC Magdeburg - SG Westwien 27:22 (14:10) SG Westwien - VfL Gummersbach 20:36 (8:18) VfL Gummersbach - SC Magdeburg / godz. 21:00