Męska i żeńska reprezentacja Argentyny z awansem na igrzyska w Rio de Janeiro w 2016 roku

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Piłkarki i piłkarze ręczni reprezentacji Argentyny dzięki dobremu występowi w Igrzyskach Panamerykańskich 2015 uzyskali awans na igrzyska [tag=17960]Rio de Janeiro 2016[/tag].

Argentyńskie zespoły za sprawą awansu do finałów Pan American Games, w których także znalazły się zespoły z Brazylii mające z racji gospodarza zapewniony udział w IO 2016, wywalczyły przepustkę do turnieju olimpijskiego w Kraju Kawy. [ad=rectangle] Albicelestes do decydującego etapu zmagań w Toronto wprowadził Sebastian Simonet, który w wygranym z Urugwajem 20:12 starciu półfinałowym zdobył 10 bramek.

Natomiast Argentynki w rozegranym już spotkaniu finałowym uległy Brazylijkom 20:25, a trzecie miejsce i promocję do turnieju kwalifikacyjnego do IO zdobyły Urugwajki.

0
Podsumowując - głównym celem Igrzysk Panamerykańskich było nie wyłonienie najlepszych zespołów Ameryki (od tego są mistrzostwa Ameryki), tylko reprezentanta Ameryki na IO w Rio, dlatego z persp Czytaj całość
kristobal
25.07.2015
1
0
myślę, że startowała druga reprezentacja, bo odprawiłyby Argentynki z większym bagażem. Igrzyska Panamerykańskie to impreza, na której można ogrywać zawodniczki na arenie międzynarodowej, tak j Czytaj całość
Grieg
25.07.2015
0
0
Mistrzostwa Europy to co innego, bo wynik uzyskany na nich liczy się do rankingu EHF decydującym o rozstawieniu kolejnych eliminacji, a w wyjątkowo korzystnym przypadku może zapewnić awans na k Czytaj całość
kristobal
25.07.2015
0
0
hmm, a dlaczego Brazylia miałaby nie brać udziału w tych rozgrywkach? czy gdyby Polacy byli mistrzami świata i mieli zapewniony start na IO to mieliby zrzec się udziału w mistrzostwach Europy?
Grieg
25.07.2015
0
0
Dla Argentynek wielkim sukcesem byłoby już samo wyjście z grupy na MŚ, ale tak czy inaczej dołączają do grona drużyn, które w razie awansu do ćwierćfinału mogą zwolnić miejsce w światowym turni Czytaj całość