PGNiG Superliga Mężczyzn: Vive Tauron pierwszym półfinalistą (wynik)

Nie było niespodzianki w Kwidzynie, gdzie MMTS podjął w poniedziałek Vive Tauron Kielce w drugim meczu fazy play-off PGNiG Superligi. Mistrzowie Polski wygrali 40:26 i zagrają w półfinale rozgrywek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Kluczowy dla losów meczu był fragment pomiędzy 39. a 51. minutą meczu, kiedy to podopieczni Talanta Dujszebajewa powiększyli przewagę z trzech do jedenastu bramek (34:23).
W pierwszej połowie gospodarze stawiali jeszcze dość dzielny opór występującym bez Krzysztofa Lijewskiego, Michała Jureckiego i Grzegorza Tkaczyka mistrzom Polski. W 27. minucie było 16:16, do przerwy Vive Tauron wygrywał jednak 19:17.

Triumfem w Kwidzynie kieleccy szczypiorniści przypieczętowali awans do półfinału fazy play-off, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą pary Pogoń Szczecin - PGE Stal Mielec (Pogoń prowadzi na razie 1:0). MMTS Kwidzyn czeka natomiast rywalizacja o miejsca 5.-8.

MMTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce 26:40 (17:19)
Najwięcej bramek: dla MMTS-u - Mateusz Seroka 6, Antoni Łangowski, Tomasz Klinger - po 4; dla Vive Tauronu - Karol Bielecki, Denis Buntić, Manuel Strlek - po 6.
Stan rywalizacji: 2:0 dla Vive Tauronu.

Vive jedzie do Kwidzyna po półfinał - zapowiedź meczu MMTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce