Niespodzianka w Ostrowie - relacja z meczu KPR Ostrovia - Siódemka Miedź Legnica

Nie wygrali od czterech spotkań i w środowy wieczór w starciu z faworyzowaną Siódemką Miedź Legnica pokazując charakter odnieśli sukces. Mowa o szczypiornistach KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Dawid Bilski
To było zaległe spotkanie grupy B I ligi. Trzeci w tabeli legnicki zespół był faworytem tej konfrontacji. Gospodarze do meczu przystąpili osłabieni brakiem kontuzjowanego Mateusza Jedwabnego.
W pierwszym kwadransie gry ostrowianie mieli problem z zatrzymaniem w defensywie Roberta Szuszkiewicza, który rzucił 5 bramek a jego zespół prowadził 8:6. 5 minut przed przerwą Miedź wygrywała już różnicą czterech trafień, kiedy z koła celnie trafił Mateusz Płaczek. Biało-czerwoni nie zamierzali jednak oddawać pola gry rywalom i szybko doprowadzili do stanu 14:14.

Popisowa w wykonaniu Ostrovii była druga część meczu rozpoczęta od 4 bramek z rzędu. Z dobrą defensywą nie radzili sobie goście, którzy w 20 minut zdołali zaledwie czterokrotnie pokonać Filipa Tarko. Miejscowi odskoczyli na 2 gole, ale przypomniał o sobie Szuszkiewicz i Miedź w 52 minucie wyszła na prowadzenie 21:20. Wynik na "styku", trzymający kibiców w napięciu utrzymywał się do samego końca. O zwycięstwie zadecydowała lepsza postawa z linii siódmego metra w ostatnich sekundach pojedynku. Najpierw Maciej Adamczyk, bramkarz Ostrovii wygrał pojedynek z Tomaszem Kozłowskim. Natomiast na 27 sekund przed ostatnim gwizdkiem do siatki Miedzi trafił Paweł Dutkiewicz. Piłka znajdowała się jeszcze w posiadaniu przyjezdnych ale ostrowianie postawili twardą obronę i zapewnili sobie końcowy sukces 25:24.

- Podczas czasu, który wziął trener zdecydowaliśmy kto będzie rzucał karnego. Nie pozostało mi nic innego jak oddać celny rzut. Pokazaliśmy, że jak chcemy to potrafimy. W obronie walczył cały zespół i mądrze graliśmy w ataku - powiedział Paweł Dutkiewicz, gracz ostrowskiej siódemki.

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - Siódemka Miedź Legnica 25:24 (14:16)
Ostrovia: Adamczyk, Tarko - Tomczak 6/1, Dutkiewicz 6/1, Bielec 3, Kierzek 2, Galewski 2, Bałwas 2, Staniek 2, Klara 2, Jaruzel, Śliwiński, Czerwiński.
Karne: 3/4      Kary: 6 minut

Miedź: Siódemka: Mazur, Matkowski - Szuszkiewicz 9, Płaczek 4, Czuwara 3, Makowiejew 3, Kozłowski 3, Nastaj 2, Wita, J. Będzikowski, Skiba
Karne: 1/2   Kary: 8 minut