I liga mężczyzn gr. A: Lider na fali, porażka Piotrkowianina (wyniki)

W sobotę piłkarze ręczni z I ligi rozegrali 21. kolejkę spotkań. W grupie A kolejne zwycięstwo odnieśli zawodnicy KPR-u Borodino Legionowo, zawiódł natomiast Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Sławomir Bromboszcz
Lider rozgrywek KPR Borodino Legionowo wciąż kroczy zwycięską ścieżką. Tym razem podopieczni Roberta Lisa pokonali na wyjeździe Wolsztyniaka Wolsztyn, który w rundzie rewanżowej nie zachwyca. Szczypiorniści z Wolsztyna tylko w pierwszej połowie toczyli z KPR-em w miarę wyrównaną walkę, po przerwie zdecydowanie lepsi okazali się gracze z Legionowa, którzy zawody zakończyli efektownym zwycięstwem.
Rozczarowali natomiast piłkarze ręczni Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, którzy w spotkaniu wyjazdowym musieli uznać wyższość niżej notowanej Warszawianki Warszawa. Mecz w stolicy okazał się niezwykle wyrównany. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gracze beniaminka, którzy ograli spadkowicza z PGNiG Superligi. Piotrkowianin tą porażką raczej przekreślił swoje szanse, by walczyć w barażach o powrót do elity.

Zespół ze stolicy może jeszcze namieszać w górnej połówce tabeli, podobnie jak Kar-Do Spójnia Gdynia, która w sobotę odniosła wyjazdowe zwycięstwo nad AZS AWF Biała Podlaska. Z walki o miejsce na podium nie rezygnują Meble Wójcik Elbląg, które rozbiły na wyjeździe Real Astromal Leszno i do Piotrkowianina tracą już tylko dwa punkty. Przewagę nad strefą spadkową powiększył Vetrex Sokół Kościerzyna, który nie miał problemów w starciu z MKS-em Henri Lloyd Brodnica.

Grupa A - 21. kolejka SMS ZPRP Gdańsk - MKS Poznań 24:32 (15:16) Wolsztyniak Wolsztyn - KPR Borodino Legionowo 17:26 (10:12) Vetrex Sokół Kościerzyna - MKS Henri Lloyd Brodnica 33:24 (17:14) Real Astromal Leszno - Meble Wójcik Elbląg 20:31 (10:16) AZS AWF Biała Podlaska - Kar-Do Spójnia Gdynia 23:25 (10:13) Warszawianka Warszawa - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:29 (14:17) Warmia Traveland Olsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork - 22.03 godz. 15:00