Talant Dujszebajew uspokaja: Za nami pierwsza połowa

Vive Tauron Kielce pokonało na wyjeździe Montpellier Agglomeration HB w pierwszym meczu fazy TOP 16 Ligi Mistrzów. - Pokonaliśmy bardzo wymagającego rywala - ocenia trener Talant Dujszebajew.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Kielczanie byli faworytem niedzielnego starcia z aktualnym liderem ligi francuskiej i ze swego zadania wywiązali się w stu procentach. Mistrzowie Polski od początku meczu byli stroną przeważającą i dzięki konsekwentnej grze pokonali Montpellier 29:25.
Szkoleniowiec kielczan Talant Dujszebajew był zadowolony z postawy swojego zespołu w niedzielne popołudnie. Hiszpan podkreślał jak silnym rywalem jest ekipa MAHB.Montpellier to bardzo dobry zespół, grający bardzo szybko. Jestem zadowolony, że straciliśmy tylko 25 goli. Pokonaliśmy bardzo wymagającego rywala prowadzonego przez jednego z trzech najlepszych trenerów francuskiej piłki ręcznej - Patrice'a Canayera - mówi na łamach oficjalnej strony klubu.

Choć przed rewanżowym spotkaniem w Kielcach losy dwumeczu wydają się już rozstrzygnięte, to trener Dujszebajew tłumi dobre nastroje. Hiszpan podkreśla, że jego gracze nie mogą poczuć się pewni awansu do końca rewanżowego starcia.

Za nami pierwsza połowa, która trwała 60 minut. Drugą połowę rozgramy w Kielcach, a do przerwy mamy cztery gole przewagi. O ćwierćfinale nie możemy myśleć do ostatniej sekundy meczu w Kielcach - uważa. Drugie starcie Vive Tauronu z Montpellier rozegrane zostanie w przyszłą sobotę.

Źródło: vtkielce.pl

Grzegorz Tkaczyk: Absolutnie nie myślimy jeszcze o ćwierćfinale