Seria kielczanek trwa - relacja z meczu Korona Handball Kielce - Jutrzenka Płock

Ogromnych emocji dostarczył I-ligowy mecz pomiędzy Koroną Handball a Jutrzenką. Ostatecznie 25:24 wygrały podopieczne Tomasza Popowicza, które zrównały się punktami z płocczankami.

Michał Gałęzewski
Po pierwszej rundzie zawodniczki Korony Handball Kielce zamykały ligową tabelę. Po przerwie wygrały jednak cztery mecze z rzędu i opuściły miejsce, które groziło spadkiem do II ligi. Jutrzenka Płock do spotkania w Kielcach podchodziła po zwycięstwach w Warszawie i u siebie ze Słupią.
Początek spotkania należał do szczypiornistek prowadzonych przez Jarosława Stawickiego. Znakomitą skuteczność zaprezentowała Karolina Mokrzka, która już w siódmej minucie miała na swoim koncie cztery bramki i po jej rzucie Jutrzenka prowadziła 4:2. Później jednak zawodniczki prowadzone przez Tomasza Popowicza zaczęły grać coraz lepiej i po bramce Agnieszki Młynarskiej, w 16 minucie wyszły na prowadzenie 7:6.

Do końca pierwszej części spotkania żaden zespół nie potrafił powiększyć przewagi. Ostatecznie po rzucie Marty Rosińskiej, Korona Handball schodziła na przerwę przy wyniku 12:10. Po zmianie stron raz prowadziła jedna drużyna, by chwilę później 2-3 bramki z rzędu rzuciły rywalki.

W 53 minucie po celnym karnym Rosińskiej, Korona Handball prowadziła 23:22. Najlepsza strzelczyni kieleckiej ekipy nie trafiła jednak chwilę później z siedmiu metrów. Skorzystały z tego kielczanki, które szybko zdobyły dwie bramki i na pięć minut przed końcem prowadziły 24:23.

Końcówka należała jednak do kielczanek, które najpierw wyrównały, a bramkę na wagę dwóch punktów rzuciła Agnieszka Młynarska. - W ataku było dużo nerwowości i niska skuteczność. Graliśmy dobrze w obronie i udało się wygrać. Gratuluję dziewczynom wygranej w ważnym meczu - powiedział Tomasz Popowicz.

Korona Handball Kielce - Jutrzenka Płock 25:24 (12:10)

Korona Handball: Januchta, Hibner, Kos - Rosińska 10, Młynarska 5, Kędzior 3, Kaźmiruk 2, Pinda 2, Skowrońska 2, Bortnowska 1 oraz Woźniak, Hynek, Tutaj, Mochocka.
Kary: 6 min.
Karne: 3/4.

Jutrzenka: Dobrowolska - Mokrzka 9, Krysiak 6, Stasiak 3, Homonicka 3, Jankowska 2, Rędzińska 1 oraz Kwasiborska, Salamandra.
Kary: 8 min.
Karne: 3/3.

Kary: Korona Handball - 6 min. (Woźniak 2 min., Skowrońska 2 min., Mochocka 2 min.)., Jutrzenka - 8 min. (Waszkiewicz 2 min., Mokrzka 2 min., Hominicka 2 min., Rędzińska 2 min).
Sędziowie: Bązi, Kessler (Dobrzeń Wielki).