Popis Wybrzeża Gdańsk, weekend bez sensacji - podsumowanie 14. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn

Wybrzeże Gdańsk w najciekawszym mecz 14. kolejki PGNiG Superligi pokonało PGE Stal Mielec. W pozostałych weekendowych starciach obeszło się bez sensacji.

Kamil Kołsut

Bezcenna zdobycz beniaminka

Podopieczni Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak zwycięstwem nad Czeczeńcami przerwali serię ośmiu kolejnych spotkań bez wygranej. Gdańszczanom jesienią do zdobycia kompletu punktów często brakowało niewiele. Szczypiorniści Wybrzeża w sumie zanotowali wówczas trzy remisy, a kilka spotkań przegrywali minimalnie. Tym razem to beniaminek w ostatnich minutach meczu zachował więcej sił i spokoju.
Sobotni mecz przez pełne sześćdziesiąt minut toczył się na ostrzu noża. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie większej bramkowej przewagi, a na minutę przed finałową syreną do stanu 22:20 doprowadził Łukasz Rogulski. Czeczeńcy o odrobienie strat walczyli do końca, Wybrzeże przewagę jednak obroniło, co pozwoliło beniaminkowi awansować w tabeli na dziesiątą lokatę.

Równy krok faworytów

Komplet zwycięstw w pierwszej wiosennej kolejce zanotowały zespoły ligowej czołówki. Vive Tauron Kielce, Orlen Wisła Płock, Górnik Zabrze i Gaz-System Pogoń Szczecin odniosły zasłużone zwycięstwa. Czternasta kolejka potwierdziła, że właśnie ten kwartet powinien za kilka tygodni przystąpić do fazy play-off z pozycji rozstawionych.

Popis skuteczności na otwarcie wiosny dali przede wszystkim Nafciarze, którzy w Puławach urządzili sobie strzelnicę. Vive bez problemu zdobyło Wrocław, a w ofensywie błysnął Tobias Reichmann. Górnik zaskakująco wysoko zwyciężył MMTS Kwidzyn, Pogoń zaś poradziła sobie z Zagłębiem, choć w ostatnich minutach meczu Miedziowi napsuli gospodarzom sporo krwi.
Nafciarze rok otworzyli zwycięstwem łatwym, lekkim i przyjemnym Nafciarze rok otworzyli zwycięstwem łatwym, lekkim i przyjemnym
Obiekt kolejki. Hala AWF we Wrocławiu. Szczypiorniści Śląska mecz z Vive rozgrywali na kameralnym obiekcie tamtejszej uczelni, Orbita tego samego dnia gościła bowiem Targi Ślubne. Mecz, który mógł być dla wrocławian ciekawym wydarzeniem finansowym i marketingowym, z wysokości trybun śledziło sześciuset widzów.

Szpital kolejki. Vive Tauron Kielce. Mistrzowie Polski do starcia z beniaminkiem przystąpili poważnie osłabieni. Z powodu urazów w sobotę na parkiecie nie pojawili się Krzysztof Lijewski, Piotr Grabarczyk, Tomasz Rosiński, Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Uros Zorman i Zeljko Musa. Problemy te nie przeszkodziły jednak kielczanom w odniesieniu przekonującego zwycięstwa.

Czy Wybrzeże Gdańsk utrzyma się w PGNiG Superlidze?