Bolesna porażka gospodyń - relacja z meczu Sparta Oborniki - SMS ZPRP Płock

Ostatnia w tabeli I ligi Sparta Oborniki jest w niezwykle trudnej sytuacji. Podopieczne Tomasza Konitza przegrały w ważnym spotkaniu z SMS-em ZPRP Płock 22:32.

Michał Gałęzewski
Od początku roku niemal wszystkie zespoły z końcówki tabeli I ligi wygrywają swoje mecze. Ta sztuka nie udaje się jednak Sparcie Oborniki, która w niedzielę zagrała w meczu ostatniej szansy z SMS-em ZPRP Płock, który nie musi bać się o ligowy byt.
Podopieczne Andrzeja Marszałka zagrały jednak bardzo ambitnie i nie odpuściły swoim rywalkom. Od pierwszych akcji oba zespoły nie potrafiły wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą jednej bramki. W ekipie gospodarzy skuteczna była Urszula Filoda, a po rzucie Agaty Wasiak, w 15 minucie Sparta prowadziła 9:8.

Chwilę później serię 6:1 miały licealistki z Płocka i po rzucie Gabrieli Urbaniak, wyszły na prowadzenie 15:11. Do przerwy młode zawodniczki SMS-u ZPRP Gdańsk utrzymały swoją przewagę i ostatecznie schodziły na nią z dwubramkowym zapasem.

Po zmianie stron, mecz był już dużo mniej wyrównany. Gospodynie rzuciły zaledwie osiem bramek, a w ekipie z Płocka skuteczna była Aleksandra Rosiak. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 22:32 i dwa punkty pojechały do Płocka.

Sparta Oborniki - SMS ZPRP Płock 22:32 (14:16)

Sparta: Niezgodzka - Filoda 6, Gładecka 4, Żołyniak 4, Wasiak 3, Niedzielska 2, Racka 2, Łakomy 1 oraz Zwolińska, Kaszkowiak, Durka.
Kary: 12 min.
Karne: 2/2.

SMS ZPRP: Sarnecka, Seweryn - Rosiak 9, Urbaniak 9, Świerżewska 6, Dworczak 2, Cygan 2, Kwiecińska 2, Dąbrowska 1, Papierzyńska 1 oraz Suchy, Trzaska, Nosek, Senderkiewicz, Szczechowicz, Warda.
Kary: 6 min.
Karne: 1/1.

Kary: Sparta - 12 min. (Wasiak 4 min., Filoda 2 min., Łakomy 2 min., Racka 2 min., Durka 2 min.), SMS ZPRP - 6 min. (Senderkiewicz 2 min. - cz.k., Nosek 2 min., Świerżewska 2 min.).
Sędziowie: Gaweł, Sielicki.