PGNiG Superligi kobiet: Łatwe zadanie Pogoni i Zagłębia (wyniki)

W sobotę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi zainaugurowały 15. kolejkę spotkań. Niespodzianek nie było, faworytki pewnie odniosły wysokie zwycięstwa.

Z najbardziej efektownego zwycięstwa cieszyły się szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin, które rozbiły w Olkuszu zamykający tabelę SPR. Po pierwszej połowie spotkania niespodziewanie to Srebrne Lwice bliższe były zwycięstwa i zapachniało sensacja. Trener Adrian Struzik musiał w przerwie poważnie porozmawiać ze swoim zawodniczkami, bowiem w drugich 30 minutach spisywały się one zdecydowanie lepiej i szybko olkuszanki zostały pozbawione złudzeń. Pogoń pokonał SPR 38:27.

Pewne zwycięstwo odniosły także piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin, które ograły na wyjeździe Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Zespół Piotrcovii w tym sezonie walczy jedynie o utrzymanie, zdecydowanie bardziej ambitne cele mają zawodniczki Zagłębia. Na parkiecie widać było, że nieprzypadkowo drużyny te w tabeli dzieli przepaść. Miedziowe pewnie wygrały 24:19. Dwa punkty na swoim koncie zapisały także zawodniczki Startu Elbą, miały on jednak najcięższą przeprawę. KPR Jelenia Góra nie poddał się bez walki.  [ad=rectangle] KPR Jelenia Góra - Start Elbląg 31:35 (16:17)

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 19:24 (10:15)

SPR Olkusz - SPR Pogoń Baltica Szczecin 27:38 (17:16)