MŚ 2015: Rezerwy Chorwacji rozbiły Bośniaków - relacja z mecz Chorwacja - Bośnia i Hercegowina

Reprezentacja Chorwacji w rezerwowym składzie nie dała najmniejszych szans Bośni i Hercegowinie. Trener Slavko Goluza dał odpocząć podstawowym zawodnikom, dublerzy spisali się znakomicie.

Sławomir Bromboszcz
Piłkarze ręczni reprezentacji Chorwacji po zwycięstwie w minionej kolejce nad Macedonią zapewnili sobie 1. miejsce w grupie. Spotkanie z Bośnią i Hercegowiną było dla nich przetarciem przed początkiem fazy pucharowej. Bośniacy po zwycięstwie Tunezji nad Iranem stracili szansę na awans do 1/8 finału. Trudno w takiej sytuacji było o maksymalną mobilizację.
Reprezentacja Chorwacji do spotkania z Bośnią i Hercegowiną przystąpiła w rezerwowym składzie. Na parkiet wybiegli zawodnicy, którzy zazwyczaj pierwsze minuty zawodów obserwują z perspektywy ławki rezerwowych. Nie przeszkodziło to jednak podopiecznym Slavko Goluzy w znakomitym wejściu w mecz. Chorwaci po trafieniu Igora Karacicia objęli prowadzenie 4:1. W zespole Bośni i Hercegowiny bardzo dobrze spotkanie rozpoczął Muhamed Toromanović, który zdobył cztery pierwsze bramki dla swojej drużyny.Akcja meczu, akcja mistrzostw? Chorwacja - BiH: Akcja meczu, akcja mistrzostw? Źródło: TVP S.A.

Chorwaci na początku spotkania często musieli radzić sobie w osłabieniu. Już w 10 minucie po raz drugi na ławkę kar powędrował Jakov Gojun. Bośniacy nie potrafili jednak wykorzystać gry w przewadze. Widząc nieporadność swojego zespołu o czas poprosił Dragan Marković. Przekazane uwagi nie pomogły, w bośniackiej drużynie nie widać było zaciętości i chęci ogrania mocniejszego rywala. Na parkiecie w pierwszej połowie brylował Igor Karacić, dobrze spisywał się także młody bramkarz Filip Ivić. Chorwaci zeszli do szatni prowadząc wysoko 17:8.

Karacić z zaskoczenia Chorwacja - BiH: Karacić z zaskoczenia Źródło: TVP S.A.

Druga połowa była już tylko formalnością. Bośniacy szybko zdobyli kilka bramek, jednak później Chorwaci odzyskali kontrolę nad meczem. Podopieczni Dragana Markovicia musieli sobie radzić w osłabieniu i nie sprzyjało to odrabianiu strat. W 40 minucie czerwoną kartką ukarany został Alen Ovcina, który niebezpiecznie faulował przy rzucie Ivana Sliskovica. Chorwaccy dublerzy zaprezentowali się ze znakomitej strony. Rzutami z drugiej linii imponowali Luka Stepancic i Ivan Sliskovic, natomiast w bramce brylował Filip Ivic. Zespół Slavko Goluzy zdeklasował Bośniaków, wygrywając 28:21.

Chorwacja - Bośnia i Hercegowina 28:21 (17:8)

Chorwacja: Ivic - Karacic 6, Horvat 5/3, Sliskovic 5, Nincevic 4/1, Stepancic 4, Brozovic 3, Musa 1, Gojun, Kopljar.