Woltering zatrzymała Macedonki (relacja)

Blisko 5000 fanów w hali im. Borisa Trajkovskiego obserwowało interesujący i stojący na wysokim poziomie mecz pomiędzy reprezentacją Niemiec, a zespołem macedońskim. Niestety drużyna gospodarzy Euro 2008 musiała uznać wyższość naszych zachodnich sąsiadów, przegrywając ostatecznie 22:25 (10:11). Świetne spotkanie rozegrała niemiecka bramkarka Clara Woltering, która w całym spotkaniu broniła ze skutecznością 49 proc.

Maciej Firlej

Od mocnego uderzenia spotkanie rozpoczęły podopieczne Armina Emricha. W trzeciej minucie po dwóch bramkach Nadine Krause oraz jednej Grity Jurack było 3:0 dla reprezentacji Niemiec. Gospodynie turnieju szybko odpowiedziały dwoma trafieniami pod rząd: Juliji Portjanko i Robertiny Meceveskiej. Jednak po tych akcjach znowu do głosu doszły Niemki rzucając trzy bramki. Tym razem był to duet Stefania Melbeck - Nadine Krause. W 14. minucie było już 6:2 dla reprezentacji niemieckiej. Siedem minut później zespół macedoński po rzucie Juliji Portjanko zmniejszył stratę na 8:6. Wydawało się, że właśnie taką przewagę Niemki utrzymają do końca pierwszej połowy, lecz w ostatniej sekundzie tej części gry na listę strzelców wpisała się Natalija Todorovska, ustalając wynik po 30. minutach 11:10 dla brązowych medalistek mistrzostw Świata z 2007 roku.

21 sekund po wznowieniu gry do remisu rzutem z 9. metra doprowadza najskuteczniejsza tego dnia w zespole macedońskim, Julija Portjanko. W 35. minucie pierwsze i jak się później okazało ostatnie prowadzenie 13:12 dla reprezentacji Macedonii uzyskała Natalija Todorovska. Gra bramka za bramkę trwała do 42. minuty, wtedy to niemiecka bramkarka Clara Woltering obroniła cztery rzuty Macedonek. Wykorzystały to jej koleżanki wyprowadzając swój zespół w 46. minucie na czterobramkową przewagę 20:16. cztery minuty później przewaga wynosiła już pięć oczek, a Clara Woltering broniła jak w transie. Niesione dopingiem blisko pięciotysięcznej publiczności reprezentantki Macedonii były tylko w stanie zmniejszyć stratę do trzech bramek. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 25:22 dla Niemek.

Niemcy - Macedonia 25:22 (11:10)