I liga mężczyzn: Warmia zatrzymała Piotrkowianina, Czuwaj i KSZO zwyciężają

KPR Borodino Legionowo, Warmia Traveland Olsztyn, Czuwaj Przemyśl i KSZO Ostrowiec Św. odniosły zwycięstwa w niedzielnych meczach 11. kolejki I ligi. Sporym zaskoczeniem jest porażka Piotrkowianina.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Niedzielne spotkania na zapleczu PGNiG Superligi przyniosły kilka zaskakujących rezultatów. Zdecydowanie najbardziej niespodziewanym z nich jest zwycięstwo Warmii Traveland Olsztyn nad mierzącym w awans do wyższej ligi Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.
Mecz w Olsztynie od początku był wyrównany, do przerwy to jednak zespół Janusza Szymczyka wygrywał różnicą trzech trafień (14:11). Po zmianie stron gospodarze szybko rzucili się do odrabiania strat i w ostatnich minutach przechylili szalę zwycięstwa na swą korzyść. Dla Warmii było to szóste zwycięstwo w lidze, dla Piotrkowianina zaś już trzecia porażka.

Jedenasty triumf w rozgrywkach odnieśli natomiast gracze KPR Borodino Legionowo, którzy kolejny raz zdeklasowali ligowego rywala, tym razem nie dając szans Meblom Wójcikowi Elbląg. Zespół Roberta Lisa wygrał 39:28 i w tabeli ma już trzy punkty przewagi nad drugą Pomezanią.

I liga mężczyzn gr. A:
KPR Borodino Legionowo - Meble Wójcik Elbląg 39:28 (17:12)
Warmia Traveland Olsztyn - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:28 (11:14)

---> Tabela I ligi mężczyzn gr. A

Ciekawe rozstrzygnięcia przyniosły również mecze w grupie B. Grający coraz lepiej z tygodnia na tydzień zawodnicy KSZO Ostrowiec Św. odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, tym razem pokonując na własnym parkiecie Olimpię Piekary Śląskie. Zespół Aleksandra Malinowskiego ma na swym koncie osiem punktów, dzięki czemu po raz pierwszy w sezonie awansował ponad strefę spadkową.

Cenne zwycięstwo na własnym parkiecie odnieśli ponadto szczypiorniści przemyskiego Czuwaju, po bardzo dobrym meczu pokonując Siódemkę Miedź Legnica. Zespół z Podkarpacia już do przerwy wygrywał różnicą pięciu bramek (15:10), w drugiej połowie powiększając przewagę nawet do dziewięciu trafień. Goście w końcówce rzucili się do odrabiania strat, by odwrócić losy meczu zabrakło im jednak czasu.