Pomorskie derby na remis - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - Polski Cukier Pomezania Malbork

Vetrex Sokół Kościerzyna zremisował z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 26:26. Jeszcze na cztery minuty przed końcem różnicą dwóch bramek prowadzili goście. Bramkę na wagę remisu rzucił Mariusz Czaja.

Michał Gałęzewski
Drużyny z Kościerzyny i z Malborka w tym sezonie spisują się dobrze. Vetrex Sokół to solidny zespół środka tabeli, natomiast Polski Cukier Pomezania walczy w ścisłej ligowej czołówce i znajduje się jedynie za plecami KPR-u Borodino Legionowo. Co ciekawe nie był to pierwszy mecz obu drużyn tej jesieni. Wcześniej w Pucharze Polski lepsi okazali się szczypiorniści z Kaszub.
Od początku bardzo dobrze spisywał się Vetrex Sokół. W siedemnastej minucie podopieczni Andrzeja  Gryczki prowadzili już 5:1. Później przez długi czas drużyna z Kościerzyny utrzymywała przewagę. Pierwszy remis w meczu miał miejsce w 20 minucie, kiedy Macieja Pieńczewskiego pokonał doświadczony Marek Boneczko.

Do 24 minuty obie drużyny szły łeb w łeb. W końcu jednak pięć bramek z rzędu zdobyła Polski Cukier Pomezania i po trafieniu Macieja Suwisza, na dwie minuty przed przerwą prowadziła 16:12. Tuż przed zmianą stron dwa celne rzuty oddali gospodarze i na przerwę schodzili z dwubramkową stratą.

W drugiej części spotkania przez długi czas to goście przeważali. Jeszcze w 47 minucie po tym, jak na listę strzelców wpisał się Kamil Dukszto, Polski Cukier Pomezania prowadziła 23:19. Chwilę później trzy rzuty karne w krótkim odstępie gry wykorzystał Maciej Reichel, a po rzucie Jakuba Reichela, na siedem minut przed końcem był remis 24:24.

Dwa kolejne trafienia zaliczyli jednak podopieczni Igora Stankiewicza. W 56 minucie kontaktową bramkę rzucił Łukasz Szała, a jako ostatni do protokołu wpisał się Mariusz Czaja i obie drużyny podzieliły się punktami.

Vetrex Sokół Kościerzyna - Polski Cukier Pomezania Malbork 26:26 (14:16)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - M.Reichel 8, Czaja 5, Szała 4, Lisiewicz 3, J.Reichel 3, Piechowski 1, Ringwelski 1, Janusiewicz 1 oraz Kuczyński.
Kary: 4 min.
Karne: 3/3.

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela, Sibiga - Cieślak 10, Perwenis 5, Boneczko 3, Suwisz 3, Dukszto 2, Miedziński 2, Baraniak 1 oraz Cielątkowski, Górski, Hanis, Maluchnik.
Kary: 10 min.
Karne: 3/3.

Kary: Vetrex Sokół - 4 min. (Piechowski 2 min., Janusiewicz 2 min.), Polski Cukier Pomezania - 10 min. (Maluchnik 4 min., Miedziński 2 min., Hanis 2 min., Perwenis 2 min.).
Sędziowie: Chmielecki, Sulej.