Wojna beniaminków dla Cabanów - relacja z meczu MTS Chrzanów - KSZO Ostrowiec Św.

Piłkarze ręczni MTS-u Chrzanów mają patent na KSZO Ostrowiec Św. Podopieczni Leszka Wójcika ogrywali tego rywala w II lidze, w sobotę swoją wyższość potwierdzili na parkietach I ligi.

Sławomir Bromboszcz
Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli chrzanowianie. Skuteczne akcje w wykonaniu Patryka Roli oraz Marcina Skoczylasa sprawiły, że gospodarze objęli prowadzenie 2:0. Szczypiorniści KSZO szybko pokazali, że Cabanom w sobotę nie będzie łatwo wywalczyć dwóch punktów. Wystarczyło kilka nieskutecznych zagrań chrzanowian i to rywale znaleźli się na prowadzeniu 3:2. W zespole MTS-u sygnał do walki dali skrzydłowi. Po trafieniach Kamila Kirsza i Jana Orlickiego chrzanowianie ponownie wyszli na prowadzenie 7:4 i o czas dla swojego zespołu poprosił Rafał Przybylski.
Przekazane przez trenera uwagi okazały się trafne. Szczypiorniści KSZO poprawili swoją grę, aktywny był Maciej Jeżyna, który często nękał bramkę MTS-u. Po trafieniu Tomasza Pomiankiewicza goście wyszli na prowadzenie 11:10. Chrzanowianie starali się zniwelować straty jednak brakowało im skuteczności, notorycznie ostrzeliwali bramkarza rywali. W szeregach gości w końcówce pierwszej połowy z dobrej strony pokazał się Dmitrij Afanasjew i to przyjezdni zeszli do szatni z zaliczką dwóch bramek 16:14.

Po zmianie stron rzut karny na bramkę zamienił Maciej Jeżyna i zespół z Ostrowca Św. prowadził już różnicą trzech oczek. To nie zniechęciło chrzanowian. Dwoma trafieniami popisał się Paweł Stroński i gospodarze złapali kontakt z rywalem. Świetnie dysponowany w sobotę był przede wszystkim Tomasz Cupisz, który pociągnął grę MTS-u. W 40 minucie Cabanie doprowadzili do remisu 20:20 i mecz rozpoczął się na nowo.

Inicjatywę przejęli zawodnicy MTS-u, jednak cały czas wynik oscylował wokół remisu. W 57 minucie Adrian Wojkowski wpisał się na listę strzelców i tablica wyników pokazała rezultat 29:29. Ostatnie słowo w tym meczu należało do szczypiornistów MTS-u. W bramce dobrze spisał się Jakub Dudek, a w ataku swoje sytuacje wykorzystali Kamil Kirsz i Michał Mucha. KSZO zdołało odpowiedzieć już tylko honorową bramką Macieja Jeżyny. Chrzanowianie po kolejnym emocjonującym spotkaniu zdobyli niezwykle cenne punkty.

MTS Chrzanów - KSZO Ostrowiec Św. 31:30 (14:16)

MTS: Dudek, Górkowski, Wiatr - Cupisz 8, Rola 5/1, Kirsz 4, Orlicki 4, M. Skoczylas 3, Żydzik 3, Mucha 2, Stroński 2, Książek, Zajdel.
Kary: 10 min.
Karne: 1/1.

KSZO: Drabik - Jeżyna 10/5, Wojkowski 7, Afanasjev 5, T. Pomiankiewicz 3, Biskup 2, Jamioł 2, Świeca 1, Fugiel, Kalita.
Kary: 12 min.