Pierwsza wygrana Dwójki Profil - relacja z meczu Dwójka Profil Nowy Sącz - SMS ZPRP Płock

Dwójka Profil Nowy Sącz po trzech porażkach na początku sezonu, wreszcie odniosła pierwsze zwycięstwo. Podopieczne Włodzimierza Strzelca pokonały SMS ZPRP Płock 26:24.

Michał Gałęzewski
Początek sezonu był bardzo nieudany dla Dwójki Profil Nowy Sącz. Zawodniczki z południa Polski przegrały trzy pierwsze spotkania. SMS ZPRP wygrał natomiast w dwóch pierwszych kolejkach i przegrał dopiero ze Słupią Słupsk. W Nowym Sączu górą były jednak gospodynie.
Pierwsza faza pojedynku była bardzo wyrównana. Po 21 minutach, gdy bramkę dla zespołu gości zdobyła Gabriela Urbaniak SMS ZPRP Płock prowadził 8:7. Końcówka tej części spotkania należała jednak do Dwójki Profil, która w ciągu ostatnich ośmiu bramek zdobyła sześć bramek tracąc zaledwie jedną i po rzucie Marzeny Cempy prowadziła 13:9.

Druga część meczu zaczęła się bardzo dobrze dla podopiecznych Włodzimierzem Strzelcem, które po ośmiu minutach prowadziły już 18:11. Później co prawda licealistki z Płocka potrafiły zmniejszyć stratę nawet do dwóch bramek. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 26:24, jednak najwięcej bramek zdobyła zawodniczka SMS-u ZPRP - Patrycja Świerżewska.

Dwójka Profil Nowy Sącz - SMS ZPRP Płock 26:24 (13:9)

Dwójka Profil: Błaszczyk, Kamieniarz - Sroka 8, Cempa 5, Olejarczyk 4, Kamińska 4, Kawa 1, Kuroś 1, Kulig 1, Waligóra 1 oraz Prechitko, Czop.
Kary: 2 min.
Karne: 4/5.

SMS ZPRP: Papierzyńska - Świerżewska 10, Kwiecińska 5, Suszek 3, Trzaska 3, Urbaniak 1, Sucha 1, Warda oraz Dworczak, Seweryn, Szczechowicz.
Kary: 4 min.
Karne: 3/3.

Kary: Dwójka Profil - 2 min. (Kamińska 2 min.), SMS ZPRP - 4 min. (Świerżewska 4 min.).
Sędziowie: Cieślik, Oleksyk (Kielce).