PGNiG Superliga kobiet: KGHM Metraco Zagłębie liderem, Ruch ograł Vistal! (wyniki)

Pięć spotkań 4. kolejki PGNiG Superligi kobiet rozegranych zostało w środę. Czwarte zwycięstwo w sezonie odniosło Zagłębie Lubin, po raz trzeci wygrały zaś KPR Ruch Chorzów i Pogoń Baltica Szczecin.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Miedziowe środowe starcie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski rozpoczęły nieco ospale, kilkubramkową przewagę wypracowując sobie dopiero po kwadransie rywalizacji. W 15. minucie podopieczne Bożeny Karkut prowadziły 8:5 i od tego momentu spotkanie miało w pełni jednostronny przebieg. Piotrcovia do końca pierwszej połowy starała się jeszcze prowadzić wyrównaną walkę (w efekcie zeszła na przerwę przy stanie 13:16), ale tuż po zmianie stron lubinianki zaczęły im systematycznie odjeżdżać, ostatecznie wygrywając 38:27.
Równie łatwe zwycięstwo odnotowały w środowe popołudnie zawodniczki SPR Pogoni Baltica Szczecin, których parkiet wizytował SPR Olkusz. Szczypiornistki z Grodu Gryfa spotkanie rozpoczęły od prowadzenia 5:0, co w pełni ustawiło dalszy przebieg rywalizacji. Do przerwy Pogoń wygrywała 15:9, a w drugiej połowie za sprawą wysokiej skuteczności Agaty Cebuli i Moniki Koprowskiej regularnie powiększała przewagę. W 39. minucie było już 19:11 dla gospodyń, w 45. minucie 23:14, a ostatecznie szczecinianki triumfowały różnica piętnastu bramek (34:19). Tak jak występ w Szczecinie będą chciały zapomnieć zawodniczki z Olkusza, tak spotkanie w Chorzowie jak najszybciej ze swej pamięci będą chciały wymazać szczypiornistki Vistalu Gdynia. Dotychczasowe liderki tabeli na Górnym Śląsku zostały łatwo ograne przez Niebieskie, które losy rywalizacji rozstrzygnęły już przed przerwą. W 21. minucie Ruch prowadził już 12:6, na przerwę zszedł wygrywając 17:11, a wysoką skuteczność utrzymywał również po zmianie stron.

Grę gdynianek indywidualnymi akcjami próbował odmienić duet Iwona Niedźwiedź - Aleksandra Zych, ale pozostałe zawodniczki nie były w stanie dostosować się do ich poziomu. Ruch w 48. minucie wygrywał 24:17 i jasne było, że zgarnie komplet punktów. Chorzowianki po zrywie Vistalu w ostatnich minutach zwyciężyły 26:23, notując już trzecią wygraną w sezonie.

Po raz drugi w rozgrywkach komplet punktów zdobyły zaś szczypiornistki Startu Elbląg i Energi AZS Koszalin. Spotkania z udziałem obu tych ekip dostarczyły sporych emocji, a ich los ważył się do końcowych minut. Akademiczki dwa oczka wyszarpały beniaminkowi z Tczewa (22:21), Start natomiast przełamał nie najlepszą passę na swym parkiecie (remis i porażka), wygrywając z KPR-em Jelenia Góra 29:26.

Szóste spotkanie 4. kolejki między Olimpią-Beskid Nowy Sącz a MKS-em Selgros Lublin przełożone zostało na 1 października. Na sobotę zaplanowane zostały zaś pierwsze mecze 5. serii gier kobiecej PGNiG Superligi.