Turniej w Kościerzynie: Gospodarze i Meble Wójcik wygrali po raz drugi

W kolejnych meczach turnieju w Kościerzynie, wysokie zwycięstwo odniosła drużyna Mebli Wójcik Elbląg, a Vetrex Sokół Kościerzyna pokonał Kar-Do Spójnię Gdynia.

Michał Gałęzewski
Meble Wójcik Elbląg nie miały problemów z pokonaniem drugoligowców z Wejherowa, chociaż najskuteczniejszym zawodnikiem był szczypiornista Tytanów - Kamil Wicki, który zdobył aż jedenaście bramek dla swojego klubu. Już do przerwy 28:9 prowadzili pierwszoligowcy, by ostatecznie wygrać 47:21.
Meble Wójcik Elbląg - Tytani Wejherowo 47:21 (28:9)

Meble Wójcik: Głębocki, Fiodor, Krawczyk - Gębala 8, Malczewski 8, Bąkowski 7, Serpina 7, Nowakowski 4, Dorsz 3, Dawidowski 3, Spicha 3, Olszewski 2, Kupiec 2, Szopa 1 oraz Malandy.
Kary: 0 min.
Karne: 0/1.

Bramki dla Tytanów: Wicki 11, Wójcik 5, Wicoń 2, Dąbrowski 1, Molenda 1.

W kolejnym spotkaniu zmierzyli się ze sobą dwaj pierwszoligowcy. Jeszcze w 21 minucie po bramce Szymona Nowalińskiego prowadzili gdynianie, ale z biegiem czasu gospodarze zaczęli kontrolować sytuację i ostatecznie wygrali 28:22.

Vetrex Sokół Kościerzyna - Kar-Do Spójnia Gdynia 28:22 (17:14)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - Szala 8, M.Reichel 6, Bronk 3, Ringwelski 3, Kuczyński 1, Piechowski 1, Gryczka 1 oraz Bednarek.
Kary: 10 min. (Piechowski 6 min. - cz.k., M.Reichel 2 min., J.Reichel 2 min.).
Karne: 10/10.

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Derdzikowski 6, Kowalski 3, Stelmasik 3, Nowaliński 3, Wróbel 2, Staniszewski 2, Chyła 2, Szlinger 1 oraz Naus, Bielec, Nazimek.
Kary: 6 min. (Staniszewski 2 min., Szlinger 2 min., Derdzikowski 2 min.).