Sparingowo: ŚKPR Świdnica zremisował z Olimpią Piekary Śląskie

W sobotę w Chrzanowie w spotkaniu sparingowym zmierzyły się dwa pierwszoligowe drużyny Olimpia Piekary Śląskie i ŚKPR Świdnica. Pojedynek ten zakończył się remisem.

Sławomir Bromboszcz

W drugim spotkaniu chrzanowskiego turnieju Olimpia Piekary Śląskie zmierzyła się z ŚKPR-em Świdnica. Podopieczni Sławomira Szenkela nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek po wcześniejszym pojedynku z MTS-em Chrzanów. W pierwszej połowie trener piekarzan dał odpocząć podstawowym zawodnikom, na ławce rezerwowych usiedli m.in. Mariusz Kempys i Arkadiusz Kowalski. Swoją szansę otrzymali mniej doświadczeni zawodnicy.

Pierwsze fragmenty spotkania upłynęły pod znakiem wyrównanej gry, po 12 minutach ŚKPR Świdnica prowadził 8:7. Zespół z Dolnego Śląska prezentował się nieco lepiej, świdniczanie nieźle spisywali się w obronie, zaliczając kilka bloków. Olimpia gorzej prezentowała się w defensywie i w efekcie po 30 minutach gry przegrywała 15:18.
Drugą połowę spotkania piekarzanie rozpoczęli w odmienionym składzie. Między słupkami zameldował się Kowalczyk, a na rozegraniu Kempsys i Kowalski. Zmiany te szybko zaowocowały. Olimpia dość szczęśliwie zdobyła dwie bramki i złapała kontakt z rywalem 17:18. Po kontrataku do remisu doprowadził Adam Ogórek. ŚKPR nie zamierzał jednak dawać za wygraną i ponownie odskoczył na dwa trafienia 21:19.

ŚKPR Świdnica w drugiej połowie nieco gorzej prezentował się w obronie. Piekarzanie łatwiej wypracowywali sobie dogodne pozycje rzutowe. Po 45 minutach gry to Olimpia miał na swoim koncie bramkę przewagi 29:28. Losy tego pojedynku ważyły się do ostatniej sekundy. W 59 minucie rzut karny na bramkę zamienił Mariusz Kempsy i mieliśmy rezultat remisowy. ŚKPR miał jeszcze sporo czasu na rozegranie akcji, jednak nie zdołał zdobyć bramki i spotkanie zakończyło się remisem 34:34.

ŚKPR Świdnica - Olimpia Piekary Śląskie 34:34 (18:15)

ŚKPR: Bajkiewicz, Potocki - Misiejuk 4, Rzepecki 1, Więcek, Krzaczyński 2, Piędziak 5, Karpiński 7, Makowiejew 1, Bieżyński 1, K. Rogaczewski 5, Czerwiński, Motylewski 2, P. Rogaczewski 6, Dębowczyk.
Kary: 2 min.

Olimpia: Kowalczyk, Zemelka, Wasilkowski - Włoka 2, Danysz 1, Kurzawa 5, Kowalski 2, Rosół 1, Chromy 2, Cieniek 2, Smolin 3, Gogola 2, Fidyt, Kempys 3, Parzonka 3, Żakowski , Miłek, Ogórek 7, Tatz.
Kary: 4 min.

ŚKPR Świdnica - Olimpia Piekary Śląskie 34:34