Memoriał Klempela: MMTS lepszy w derbach Pomorza, klęska Zagłębia Lubin

W Dzierżoniowie rozegrano cztery kolejne mecze Memoriału Jerzego Klempela. W derbach Pomorza dzięki skutecznej grze w II połowie wygrał MMTS Kwidzyn. Zagłębie zostało rozgromione przez Motor Zaporoże.

Zespół Meszkowa Brześć przegrał drugi mecz w dzierżoniowskim memoriale. Tym razem drużyna z Białorusi okazała się gorsza od Dinama Astrachań i uległa 28:35. Zawodnicy z Rosji na początku drugiej połowy zdobyli siedem bramek z rzędu, co ustawiło wynik meczu. [ad=rectangle] Meszkow Brześć - Dinamo Astrachań 28:35 (13:11)

Wybrzeże Gdańsk i MMTS Kwidzyn spotkały się przed sezonem już po raz trzeci. Tym razem lepsi okazali się szczypiorniści z Kwidzyna, chociaż od początku przeważało Wybrzeże, które po bramce Krzysztofa Jasowicza prowadziło 13:9. Od tego czasu na boisku istnieli już tylko podopieczni Krzysztofa Kotwickiego, którzy zdobyli dziewięć bramek tracąc zaledwie jedną. Pod koniec Wybrzeże grało jak równy z równym, ale ostatecznie MMTS zwyciężył 26:21.

Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 21:26 (13:11)

Wybrzeże: Plaszczak - Kondratiuk 5, Jasowicz 3, Abram 3, Nilsson 2, Prymlewicz 2, Nazimek 2, Lijewski 1, Adamski 1, Papaj 1, Kornecki 1 oraz Sulej, Mogielnicki, Rakowski. Kary: 6 min. (Abram 2 min., Mogielnicki 2 min., Jasowicz 2 min.). Karne: 3/3.

MMTS: Kiepulski, Dudek, Kochański – Nogowski 6, Klinger 6, Peret 5, Zadura 3, Pilitowski 2, Mroczkowski 2, Kryszeń 1, Jędrzejewski 1 oraz Rosiak, Seroka. Kary: 6 min. (Rosiak 2 min., Genda 2 min., Jędrzejewski 2 min.). Karne: 1/1.

Zespół Mecze Punkty Bramki
Dinamo Astrachań1235:28
ZTR Zaporoże1225:21
Wybrzeże Gdańsk2245:43
MMTS Kwidzyn2247:46
Meszkow Brześć2042:56

Zagłębie Lubin zostało rozgromione przez Motor Zaporoże. Zawodnicy z województwa dolnośląskiego przegrali z nim aż 16:30. Goście z Ukrainy przeważali od początku spotkania. Pierwszą połowę wygrali 12:6, a w drugiej konsekwentnie powiększali swoją przewagę.

Zagłębie Lubin - HC Motor Zaporoże 16:30 (6:12)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo - Stankiewicz 4, Książek 3, Szymyślik 3, Bartczak 2, Przysiek 2, Gumiński 1, Rosiek 1 oraz Paluch, Czuwara. Kary: 4 min. (Książek 2 min., Czuwara 2 min.). Karne: 1/2.

Motor: Sapin - Kozakiewicz 7, Perez 6, Kubatko 4, J.Żukow 4, Stecura 3, S.Żukow 2, Doncow 2, Doroszczuk 1, Jewdokimow 1 oraz Skopincew, Szewieliew, Kurylenko. Kary: 4 min. (Doroszczuk 2 min., Stecura 2 min.). Karne: 4/6.

W spotkaniu dwóch zespołów z Białorusi, które zakończyło pierwszy dzień Memoriału Jerzego Klempela, SKA Mińsk pokonało HC Gomel 27:20. Zawodnicy ze stolicy tego kraju wyszli już w pierwszej połowie na sześciobramkową przewagę. Mimo, że po bramce Mażaki w 37 minucie szczypiorniści z Homla przegrywali już tylko dwoma punktami, ostatecznie pewnie wygrali podopieczni Spartaka Mironowicza.

SKA Mińsk - HC Gomel 27:20 (15:9)

SKA: Mackiewicz, Krycki - Walipow 7, Szynkel 5, Strelec 5, Gajduszenko 4, Zajcow 2, Żoludzow 2, Baczko 1, Łukjanczuk 1. Kary: 10 min. Karne: 0/1.

HC: Maroz - Patszykailik 5, Smolikow 5, Wołkow 4, Mażaka 2, Chabrow 2 oraz Jaszczanka, Małyszenka, Parchomienko. Kary: 4 min. (Małyszenka 2 min., Smolikow 2 min.). Karne: 0/1.