Harz Energie-Cup: Lwy poza zasięgiem Nafciarzy

Od porażki rozpoczęci udział w turnieju Harz Energie-Cup w Ilsenburgu szczypiorniści Orlen Wisły Płock. Podopieczni Manolo Cadenasa zostali rozbici po przerwie, ulegając Rhein-Neckar Löwen aż 31:41.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Wicemistrzowie Polski swój pierwszy przedsezonowy mecz kontrolny rozpoczęli bardzo dobrze, po niespełna dziesięciu minutach rywalizacji prowadząc 7:5. Płocczanie pomimo sporych roszad kadrowych płynnie i szybko rozgrywali atak pozycyjny, nie myląc się jednocześnie w dogodnych pozycjach rzutowych.

Wiele do życzenia od pierwszych minut pozostawiała natomiast postawa Nafciarzy w defensywie. Płocczanie nie radzili sobie z atakami rywali, którzy nie tylko regularnie kontrowali, co przede wszystkim grali bardzo kombinacyjnie. Po dwóch bramkach Patricka Groetzkiego Lwy objęły wkrótce prowadzenie (8:7), którego jak się później okazało, nie oddały już do końca spotkania. W 19. minucie wygrywały natomiast 13:11.
Wisła do końca pierwszej połowy prowadziła jeszcze wyrównaną walkę, w 29. minucie po trafieniach Mariusza Jurkiewicza i Adama Wiśniewskiego zmniejszając nawet straty do jednej bramki (18:19). Na przerwę Nafciarze zeszli jednak przegrywając 18:20, w drugiej połowie spotkania szybko tracąc kolejne bramki i tracąc szansę na zwycięstwo.

Główną bronią Lwów po zmianie stron stały się kontrataki, których wyprowadzanie umożliwiały liczne straty płocczan i dobra gra Niklasa Landina. Nie do powstrzymania był Groetzki, kilkukrotnie z drugiej linii odpalił Harald Reinkind, w efekcie czego w 36. minucie RNL wygrywało już 27:21.

Nafciarze próbowali jeszcze gonić wynik, na indywidualne próby decydowali się Nemanja Zelenović i Michał Daszek (bardzo dobry mecz obu zawodników), jednak niemiecka drużyna spokojnie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. W 45. minucie Lwy prowadziły 31:24, na niespełna siedem minut przed końcem powiększając przewagę do dziesięciu trafień (39:29).

Nafciarze ostatecznie ulegli 31:41. Ekipę trener Cadenasa w sobotę czeka jeszcze jeden sparing. O godz. 17:00 płocczanie zmierzą się z zespołem Bartosza Jureckiego i Macieja GębaliSC Magdeburgiem.

Rhein-Neckar Löwen - Orlen Wisła Płock 41:31 (20:18)

Orlen Wisła: Morawski, Corrales, Wichary - Syprzak 5, Zelenović 5, Daszek 4, Ghionea 3, Nikcević 3, Racotea 3, Jurkiewicz 2, Montoro 2, Rocha 2, Wiśniewski 2, Kwiatkowski, Pusica, Tioumentsev.