To dopiero pierwszy etap walki - komentarze po meczu Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock

W pierwszym meczu finału play-off o mistrzostwo Polski zawodnicy Vive Targów Kielce nie dali szans szczypiornistom Orlen Wisły Płock i wysoko wygrali 37:26.

Aneta Szypnicka-Staniec

Manolo Cadenas (trener, Orlen Wisła Płock): Tylko pierwsze minuty tego spotkania były wyrównane. Później kielczanie grali świetnie zarówno a obronie, jak i w ataku. Tak naprawdę emocjonujące było tylko 10-14 minut pierwszej połowy. Zawodnicy Vive Targów Kielce dzięki dobrej defensywie wyprowadzili wiele kontrataków. My z kolei mieliśmy problemy z szybkim powrotem do obrony, ale tak już jest, gdy popełnia się błędy w ataku, to trudno szybko się cofnąć.

Talant Dujszebajew (trener, Vive Targi Kielce): Jesteśmy bardzo zadowoleni. To była jednak pierwsza część walki. Za kilkanaście godzin mamy kolejny, równie ważny pojedynek. Wiedzieliśmy, że z Płockiem będą ciężkie mecze, dlatego chciałbym, aby moja drużyna także w niedzielę była w pełni skoncentrowana. Będziemy jeszcze oglądać wideo z tego spotkania, aby wyciągnąć odpowiednie wnioski.