Rafał Kuptel: W Opolu wygraliśmy wolą walki

Po raz drugi w tym sezonie dwa punkty z parkietu PE Gwardii Opole wywiózł Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. - Jestem dumny z moich zawodników - mówił po meczu trener Rafał Kuptel.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Piotrkowianie na parkiet opolskiego beniaminka przyjechali pewni swego. Zespół trenera Rafała Kuptela przed startem spotkania mógł pochwalić się dwoma triumfami nad Gwardzistami w sezonie zasadniczym, a dodatkowo kilka dni wcześniej odniósł niezwykle cenne zwycięstwo nad KPR-em Legionowo. W sobotę w stolicy Opolszczyzny gracze z województwa łódzkiego przedłużyli obie serie.

Piotrkowianin świetnie rozpoczął zawody, szybko wychodząc na prowadzenie 10:5. Rozluźnienie w końcówce pierwszej części meczu spowodowało jednak, że na przerwę piotrkowianie zeszli remisując 14:14. - Powtórzyła się sytuacja z Lubina. Zagraliśmy tak samo dobre dwadzieścia minut, to my rządziliśmy na boisku, a potem coś się zacięło - oceniał na pomeczowej konferencji Kuptel, dodając: - Na całe szczęście udało się nam odblokować i pomogli nam bramkarze, szczególnie Piotrek Ner w drugiej połowie.

Piotrkowianie po przerwie przegrywali już nawet 16:19, w końcówce zdołali jednak odwrócić losy rywalizacji i za sprawą ambitnej postawy przechylili szalę zwycięstwa na swą korzyść. Kuptel po ostatnim gwizdku docenił zaangażowanie swych zawodników.

- Chłopaki pokazali bardzo dużą wolę walki i chyba tym zwyciężyliśmy - chęcią wygrania tego meczu. Znowu jestem z nich dumny, znowu pokazali charakter i znowu byli gladiatorami. Walczyli o każdą piłkę i każdy centymetr boiska. Dzięki temu mamy dwa punkty - zakończył. Dzięki wygranej w Opolu piotrkowianie umocnili się na pozycji barażowej i nad będącymi w strefie spadkowej Gwardzistami mają już dwa punkty przewagi.