Superliga: Sukces Pogoni, Stal zdobyła Puławy (wyniki)

Piłkarze ręczni z PGNiG Superligi rozegrali w sobotę trzy spotkania. W najciekawszym pojedynku Azoty Puławy uległy przed własną publicznością PGE Stali Mielec.

Sławomir Bromboszcz

W sobotę poznaliśmy odpowiedź na ostatnie pytanie sezonu zasadniczego - która drużyna zakończy rozgrywki na 4. miejscu. W lepszej sytuacji przed ostatnią kolejką znajdowały się Azoty Puławy, które aby utrzymać wysokie miejsce musiały pokonać przed własną publicznością PGE Stal Mielec. Spotkanie znakomicie rozpoczęli puławianie, którzy wypracowali pięciobramkowe prowadzanie. Z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić mielczanie. Słaba skuteczność rzutowa szybko się zemściła, w końcówce meczu to Stal rozdawała już karty i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Porażkę puławian wykorzystała Gaz-System Pogoń Szczecin. Podopieczni Rafała Białego już w pierwszej połowie spotkania z KPR-em Legionowo wypracowali wysokie prowadzenie 16:10. W drugiej połowie zawodnicy beniaminka zdołali jednak odrobić starty i spotkanie rozpoczęło się na nowo. W 54 minucie było 26:26. Decydujące słowo należało jednak do szczecinian, którzy lepiej rozegrali ostatnie akcje i odnieśli cenne zwycięstwo.

W Piotrkowie Tryb. o niezwykle potrzebne do utrzymania punkty walczył miejscowy Piotrkowianin. Zespół Rafała Kuptela nie zdołał jednak sprawić niespodzianki i zatrzymać rozpędzonego Górnika Zabrze. Pomimo, że dla podopiecznych Patrika Liljestranda mecz ten był już tylko o pietruszkę, zabrzanie podeszli do sobotniego starcia poważnie. Spotkanie przez 45 minut było wyrównane, z lekką przewagą gości. W ostatnim kwadransie dominował już Górnik, który wypunktował rywali.

Gaz-System Pogoń Szczecin - KPR Legionowo 31:29 (17:13)
Najwięcej bramek: dla Gaz-System - Bartosz Konitz 9, Wojciech Zydroń 5; dla KPR - Tomasz Pomiankiewicz 8, Michał Prątnicki 6.

KS Azoty Puławy - PGE Stal Mielec 25:28 (15:12)
Najwięcej bramek: dla Azotów - Krajewski, Sobol, Szyba - po 5; dla Stali - Sobut 6, Dżono, Janyst, Kostrzewa - po 5.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Górnik Zabrze 33:40 (17:18) Najwięcej bramek: dla Piotrkowianina - Paweł Stołowski 7, Szymon Woynowski i Wojciech Trojanowski po 5; dla Górnika - Michał Kubisztal 10, Witalij Nat i Bartłomiej Tomczak po 6.

PGNiG Superliga: Grupa Select