I liga mężczyzn gr. B: Śląsk już w Superlidze! ŚKPR zdobył Kalisz (wyniki)

Szczypiorniści Śląska Wrocław przypieczętowali awans do PGNiG Superligi! Liderzy tabeli I ligi mężczyzn gr. B pokonali w sobotę Anilanę UŁ PŁ Łódź. Cenne zwycięstwo odniósł też ŚKPR Świdnica.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Wrocławianie zapewnili sobie miejsce wśród drużyn PGNiG Superligi na cztery kolejki przed końcem zmagań na pierwszoligowych parkietach. Podopieczni Aleksandra Malinowskiego w sobotę nie dali najmniejszych szans walczącym o utrzymanie łodzianom, wygrywając 39:18. Śląsk już po dziesięciu minutach prowadził 9:0 i do końca meczu kontrolował wydarzenia na parkiecie.

Po porażce we Wrocławiu szanse Anilany na utrzymanie mogły spaść do minimum, jednak porażki Zagłębia Sosnowiec i SPR-u Tarnów dają podopiecznym Józefa Kulika jeszcze cień nadziei. Zagłębie w ostatnich sekundach wypuściło z rąk remis z Olimpią Piekary Śląskie (21:22), SPR natomiast przegrał z UKS Olimpem Grodków (25:26), mimo że w pierwszej połowie był stroną zdecydowanie przeważającą.

Na potknięciach wspomnianej dwójki skorzystał ŚKPR Świdnica, który dzięki niespodziewanej wygranej w Kaliszu (26:23) jest już pewny utrzymania na pierwszoligowych parkietach. Ciekawie zapowiada się zaś walka o ligowe podium. Poważny krok w kierunku wywalczenia drugiego miejsca zrobiła Siódemka Miedź Legnica, która wygrała z AZS-em Przemyśl 37:24. Rywalizujące z nią KSSPR Końskie i Viret CMC Zawiercie podzieliły się punktami (remis 30:30).

W niedzielę mecz zamykającego tabelę AZS-u UMCS Lublin z Ostrovią Ostrów Wlkp. zakończy 22. kolejkę zmagań. Początek spotkania o godz. 15:00.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

22. kolejka: Siódemka Miedź Legnica - AZS Przemyśl 37:24 (21:9) Śląsk Wrocław - Anilana PŁ UŁ Łódź 39:18 (21:8) UKS Olimp Grodków - SPR Tarnów 26:25 (10:14) MKS Kalisz - ŚKPR Świdnica 23:26 (11:11) Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Piekary Śląskie 21:22 (12:11) KSSPR Końskie - Viret CMC Zawiercie 30:30 (14:18) AZS UMCS Lublin - Ostrovia Ostrów Wlkp. / 23.03.2014, godz. 15:00