Koncert gospodarzy do przerwy - relacja z meczu Olimp Grodków - Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Kolejne dwa punkty dopisali do swojego dorobku szczypiorniści Olimpu Grodków. Po przekonywującej wygranej nad Ostrovią podopieczni Piotra Mieszkowskiego umocnili się w środkowych rejonach tabeli.

Przemysław Grzyb

Beniaminek pokonał walczących o utrzymanie rywali 34:27 (21:12), a wygrana przyszła łatwiej niż się spodziewano. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, po której miejscowi prowadzili aż dziewięcioma bramkami (21:12). - Zagraliśmy skutecznie w ataku, a dobrym rozwiązaniem okazało się zmienienie systemu obrony na 5-1 - komentuje opiekun Olimpu, Piotr Mieszkowski. - W drugiej połowie prowadziliśmy już jedenastoma bramkami. Postanowiłem dać szansę wszystkim chłopakom, nie zawsze wyglądało to dobrze i skutecznie, ale najważniejsze, że wygraliśmy.

Tylko na samym początku gry na tablicy wyników widniał remis. Po bramce Tomasza Biernata dla Olimpu i odpowiedzi najlepszego strzelca Ostrovii Arkadiusza Galewskiego było 1:1. W miarę upływu czasu na coraz wyższe obroty wchodziła druga linia gospodarzy. Tomasz Biernat do spółki z Łukaszem Ogorzelcem i Łukaszem Gradowskim raz po raz umieszczali piłkę w bramce Ostrovii. W 20. minucie goście tracili jeszcze tylko cztery bramki (15:11), ale do przerwy przegrywali już 12:21.

Po zmianie stron Olimp kontrolował wynik. Biało-czerwonych podrywał do walki Paweł Dutkiewicz, ale nawet jego dobra dyspozycja rzutowa nie mogła pomóc podopiecznym Witolda Rojka. Co ciekawe zresztą na listę strzelców wpisało się zaledwie czterech graczy Ostrovii.

Ostatecznie gospodarze spokojnie utrzymali wysokie prowadzenie i zainkasowali kolejne dwa oczka. Po 20. kolejkach spotkań beniaminek z Opolszczyzny ma na swoim koncie już 20 punktów i praktycznie pewne utrzymanie na kolejny sezon - taki był przecież cel stawiany przed sezonem. Ostrovia o ligowy byt będzie musiała walczyć do samego końca.

UKS Olimp Grodków - Ostrovia Ostrów Wlkp. 34:27 (21:12)
Olimp: Wasilewicz, Fiodor - T. Biernat 7, Gradowski 7, Ogorzelec 7, Chmiel 4, M. Biernat 2, P. Biernat 1, Dziurgot 1, Żubrowski 1, Urban 1, Górny, Smoliński, Bujak.
Kary: 6 min.
Karne: 1/1.

Ostrovia: Tarko, Adamczyk, Filipiak - P. Dutkiewicz 12 Galewski 7, Bielec 3, Pernak 2,  Jedwabny 2, Śliwiński 1, Kierzek, Sobczak, Dycfeld,Wojciechowski, K. Dutkiewicz, Czerwiński, Górny.
Kary: 2 min.