Puchar EHF: Udana rehabilitacja Csurgoi KK, drugie zwycięstwo Picku Szeged

Drużyna Piotra Wyszomirskiego pewnie pokonała TSV Hannover-Burgdorf, czym odkupiła winy za ubiegłotygodniową klęskę z Realem Ademar Leon.

Wiktor Gumiński

Po trzydziestu minutach walki w Csurgoi nic nie zwiastowało, że gospodarze pokonają 8. drużynę Bundesligi różnicą aż ośmiu trafień. Do szatni w lepszych nastrojach schodzili bowiem przyjezdni z Hanoweru, przy prowadzeniu 19:17. Od samego początku drugiej połowy, ekipa Piotra Wyszomirskiego rozpoczęła jednak szturm na bramkę rywala, co zaowocowało tym, że ostatecznie wygrała ją aż 19:9.

Znakomite zawody rozegrali rozgrywający Borys Puchowski oraz Akos Lele. Obaj zapisali na swoim koncie po 8 goli, a ich skuteczność rzutowa wyniosła 73 procent.

Tak dużo bramek nie oglądali kibice na hali w Kristianstad, gdzie miejscowe IFK podejmowało węgierskie Pick Szeged. Miejscowi ambitnie postawili się faworyzowanemu przeciwnikowi. W 19. minucie, 7:6 prowadzili jeszcze gracze ze Szwecji, w 26. był remis 10:10, a do przerwy przegrywali oni 12:13.

Po powrocie z szatni, swoje warunki narzucili jednak podopieczni Juana Carlosa Pastora. Z ich strony najmocniej kąsali Zsolt Balogh, Jonas Kallman oraz Nikola Prce, którzy po przerwie łącznie trafili do siatki przeciwników aż 7 razy. Gdy w 55. minucie Pick osiągnął czterobramkową przewagę (25:21), losy widowiska zostały definitywnie rozstrzygnięte.