Warszawianka udanie rozpoczęła rundę rewanżową - KS Warszawianka - UMKS Trójka Ostrołęka

Pierwszy mecz w nowej rundzie rozegrany we własnej hali, Warszawianka może zaliczyć do udanych. Wysokie zwycięstwo nad zespołem z Ostrołęki pozwoliło na zyskanie kolejnych dwóch punktów.

Redakcja
Redakcja

Już od pierwszej minuty spotkania Warszawianka zyskała prowadzenie. Zespół gości po zdobyciu trzeciej bramki w jedenastej minucie został skutecznie powstrzymany zarówno przez obrońców Warszawianki, jak również przez bramkarza Jakuba Stolarskiego, którego interwencje wywoływały aplauz wśród zebranych kibiców, zwłaszcza gdy nie pozwalał na trafienie rzutów karnych. Trójka Ostrołęka zdobyła kolejny punkt dopiero w osiemnastej minucie gry. Pierwszą część meczu do udanych, oprócz Jakuba Stolarskiego, mogą zaliczyć także Krzysztof Łagowski i Marcin Prokop - obaj zdobyli po cztery bramki. Po trzydziestu minutach meczu, Warszawianka schodziła do szatni z jedenastoma bramkami przewagi nad zespołem z Ostrołęki, ustalając wynik na 19:8.

Druga połowa spotkania była całkowicie kontrolowana przez stołecznych szczypiornistów. Swobodna i przemyślana gra w ataku pozwoliła im na osiągnięcie wysokiej przewagi. Piękną akcję rozegrali Paweł Kwiatkowski starszy oraz Paweł Przykuta, który wykorzystał podanie kolegi i wykonał efektywną wrzutkę do bramki przeciwnika. Był on także najskuteczniejszym zawodnikiem drugiej połowy, a za razem meczu - zdobył dziesięć bramek. Minione spotkanie do udanych mogą zaliczyć także Marek Podobas, Arkadiusz Prokop oraz Paweł Kwiatkowski młodszy, który zdaje się powracać do dawnej formy. Najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny gości byli Patryk Kuliś i Sławomir Dmowski, którzy rzucili po pięć bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Warszawianki, 43:25.

Mecze na Piaseczyńskiej odznaczają się niezwykłą atmosferą. Tym razem wielkie wsparcie płynęło także od podopiecznych z Centrum Rehabilitacji TPD Helenów, którzy samodzielnie wykonali gadżety do kibicowania. Pomoc w wejściu na halę dzieciom na wózkach zapewnili kibice Warszawianki, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Ich wspaniały doping i postawa zawsze są bezcenne dla całej drużyny.

KS Warszawianka - UMKS Trójka Ostrołęka 43:25