Sparingowo: Kolejny wygrany mecz Zagłębia

Czwartą wygraną w czwartym meczu kontrolnym zanotowali piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. Podopieczni Jerzego Szafrańca i Zygmunta Woźniczki pokonali na wyjeździe Gwardię Opole 36:28.

Łukasz Lemanik

Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 5:3, ale kolejne bramki Alena Kulenovica sprawiły, że miedziowi wyszli na prowadzenie. Najpierw było 7:6, a później nawet 13:10. W kolejnych fragmentach tej części spotkania opolanie zagrali lepiej i do przerwy prowadzili 18:17.

Po przerwie trwała wymiana ciosów, ale z biegiem czasu lubinianie wypracowali sobie 2-3 bramkową przewagę. Zagłębie prowadziło 29:25 i do końca kontrolowało przebieg spotkania, wygrywając różnicą sześciu bramek.

KS Gwardia Opole - MKS Zagłębie Lubin 28:36 (18:17)

Bramki dla Gwardii: Śmieszek 3, Serpina 2, Swat 1, Knop 4, Drej, Piotr Adamczak 3, Szolc 3, Paweł Adamczak 2, Garbacz 2, Lasoń 2, Kulak 1.

Bramki dla Zagłębia: Gumiński 1, Michałów 1, Szymyślik 6, Starzyński 1, Bartczak 2, Rosiek 7, Stankiewicz 3, Paluch 4, Kulenović 4, Kużdeba 5, Przybylski 2.