MŚ 2013 - Grupa A: Korea zdemolowała Dominikanę, Francja lepsza w meczu na szczycie

W grupie A mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet rozegrano trzy spotkania. W najciekawszym z nich Francja pokonała Czarnogórę 17:16. Korea Południowa zdemolowała natomiast reprezentację Dominikany.

Michał Gałęzewski

W pierwszym środowym spotkaniu zmierzyły się ze sobą Korea Południowa, która zaliczyła bardzo dobry początek mistrzostw, pokonując m.in. Holandię, z Dominikaną, dla której serbski turniej jest od początku turnieju srogą lekcją. Już początek meczu rozegranego w Belgradzie pokazał, że nie ma mowy o niespodziance. Po 13 minutach i po piątej już bramce Han Na Gwon, zawodniczki z Azji prowadziły już 13:1! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 27:8 dla Korei Południowej. W drugiej części spotkania Azjatki kontrolowały sytuację i ostatecznie zwyciężyły 51:20.

Pojedynek Holenderek z zawodniczkami z Demokratycznej Republiki Kongo nie był już taki jednostronny. Po ośmiu minutach, gdy bramkę dla Afrykanek zdobyła Lydia Musonda Kasangala, Kongijki przegrywały tylko 4:5. Z biegiem czasu szczypiornistki z Holandii podwyższały swoją przewagę i pierwszą część spotkania zakończyły wynikiem 17:11. W zespole Holandii bramki zdobywało aż jedenaście zawodniczek. Ostatecznie po bramce Fabienne Logtenberg wygrały 33:21.

Na zakończenie dnia rozegrany został mecz o pierwsze miejsce w grupie. Spotkały się w nim reprezentacje Francji i Czarnogóry, które dotąd nie zaznały goryczy porażki. Od początku spotkania oba zespoły skupiły się na obronie i po 30 minutach Czarnogóra prowadziła 8:6. Druga połowa była bardzo wyrównana. Szybko reprezentantki Francji doszły swoje rywalki i do ostatnich minut trwała walka o zwycięstwo. Na 94 sekundy przed końcem spotkania przy stanie 16:16 rzutu karnego nie wykorzystała Katarina Bulatović. Na 21 sekund przed ostatnim gwizdkiem bramke na 17:16 dla Francji zdobyła Mariama Signate i ostatecznie wygrały zawodniczki z Francji!

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Dominikana - Korea Południowa 21:50 (8:27)

Najwięcej bramek: dla Dominikany - Carolina Lopez 6, Mariela Andino 4, Johanna Pimentel 3; dla Korei Południowej - Jinyi Kim 9, Han Na Gwon 8, Hyojin Lee 8, Seon Hwa Kim 6, Yu Ra Jung 6.

Holandia - Kongo 33:21 (18:11)

Najwięcej bramek: Dla Holandii - Debbie Bont 5, Lois Abbingh 5, Estavana Polman 5, Sharina van Dort 3, Lynn Knippenborg 3, Fabienne Logtenberg 3, Martine Smeets 3; dla Kongo - Christianne Mwasesamwange 8, Jumelie Okoko 6, Apopie Lusamba Puna 2.

Francja - Czarnogóra 17:16 (6:8)

Najwięcej bramek: dla Francji - Mariama Signate 3, Gnonsiane Niombla 3, Alexandra Lacrabere 3; dla Czarnogóry - Marija Jovanovic 5, Majda Mehmedovic 4, Ana Djokic 3.

MŚ 2013: Grupa A