Sokół wygrał w spotkaniu za cztery punkty - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - SMS ZPRP Gdańsk

Po remisie w Malborku, Vetrex Sokół Kościerzyna pokonał SMS Gdańsk 28:26 i awansował na dziewiąte miejsce w lidze. Gdańscy licealiści spadli na jedenastą pozycję w tabeli.

Michał Gałęzewski

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla SMS-u, który po bramce Michała Potocznego wyszedł na prowadzenie 4:1. Później gra się już wyrównała i przewaga gdańskich licealistów topniała z minuty na minutę. Na 120 sekund przed końcem pierwszej części gry gospodarze wyrównali do stanu 11:11 i trzy razy z rzędu pokonali bramkarza Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Wynik pierwszej połowy ustalił Maciej Reichel, rzucając dwie ostatnie bramki. - Bardzo trudno było wypracować przewagę, gdyż żadna drużyna nie potrafiła zdominować gry. Duży wpływ na naszą grę miała postawa Adama Lisiewicza, który zdobył w całym meczu dziewięć bramek - powiedział Maciej Pieńczewski, bramkarz Vetreksu Sokół.

Kilkubramkowe prowadzenie zespołu z Kaszub utrzymywało się w drugiej części spotkania. W końcu jednak doświadczeni gospodarze odskoczyli od swoich rywali. W 47 minucie bramkę na 24:18 zdobył Kamil Ringwelski, a niedługo później na 26:19 podwyższył Andrzej Gryczka.

Co prawda później SMS, w którym świetnie w ataku grał Piotr Gasin pokonał cztery razy z rzędu bramkarza Sokoła, jednak ten zryw nastąpił zbyt późno i ostatecznie zespół z Kościerzyny wygrał 28:26. - Było w tym meczu mało kontr, raczej dominował atak pozycyjny. Swoją przewagę gospodarze zbudowali jednak szybkimi atakami - zauważył Dariusz Tomaszewski, trener SMS-u.

Vetrex Sokół Kościerzyna - SMS ZPRP Gdańsk 28:26 (14:11)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - Lisiewicz 9, Janusiewicz 5, M.Reichel 4, Ringwelski 4, Gryczka 2, Kuczyński 2, Szala 1, J.Reichel 1 oraz Bednarek, Bronk.