Trzynaście bramek Cempy - relacja z meczu Słupia Slupsk - Dwójka Profil Nowy Sącz

Słupia Słupsk w czwartej kolejce I ligi kobiet doznała trzeciej porażki. Tym razem słupszczanki uległy we własnej hali Dwójce Profil Nowy Sącz 24:31. Aż trzynaście bramek zdobyła Marzena Cempa.

Michał Gałęzewski

Przed niedzielnym pojedynkiem w lepszej sytuacji była Dwójka Profil Nowy Sącz, która miała na swoim koncie zwycięstwo, remis i porażkę. Słupia natomiast podzieliła się punktami z beniaminkiem z Kobierzyc i przegrała dwa spotkania.

Początek meczu należał do gospodyń, które po bramce Anny Ilskiej w dwunastej minucie prowadziły 7:4. Później jednak do gry weszły zawodniczki z Nowego Sącza, które w ciągu trzech minut czterokrotnie pokonywały Justynę Borkowską i po kwadransie gry prowadziły 8:7. Skuteczne były jednak dziewiętnastoletnia skrzydłowa Marzena Cempa i Dorota Basta, dzięki czemu na przerwe obie drużyny schodziły przy wyniku 13:17.

W drugiej połowie spotkania podopieczne Michała Zakrzewskiego mozolnie odrabiały stratę. W końcu zdobyły trzy bramki z rzędu i po trafieniu Joanny Dominiak w 49 minucie było już tylko 23:26. W tym momencie ponownie do głosu doszły Cempa i Basta, które zdobyły pięć bramek z rzędu. Dwójka Profil świetnie grała też w obronie i ostatecznie wygrała 31:24.

Słupia Słupsk - Dwójka Profil Nowy Sącz 24:31 (13:17)

Słupia: Borkowska, Biernaczyk - Łazańska 8/1, Ilska 4, Rybicka 3, Lisiecka 2, Dominiak 2, Gajdzis 2, Trawczyńska 2, Kowalczuk 1 oraz Rolbiecka, Kaczanowska, Smutek.
Kary: 10 min.
Rzuty karne: 1/2.

Dwójka Profil: Błaszczyk - Cempa 13/5, Basta 8, Kamińska 3, Ruchała 3, Kulig 2, Majerczyk 1, Kuroś 1 oraz Kawa, Waligóra, Prechitko, Sroka.
Kary: 2 min.