Pomezania wróciła z dalekiej podróży - relacja z meczu Polski Cukier-Pomezania Malbork - Kar-Do Spójnia Gdynia

Polski Cukier-Pomezania przez większość spotkania przegrywała z Kar-Do Spójnią Gdynia. Ostatecznie jednak podopieczni Igora Stankiewicza dogonili rywali, aby po świetnej końcówce wygrać z nimi 32:28.

Michał Gałęzewski

Sam początek spotkania był bardzo udany dla gospodarzy. W drugiej minucie po bramce Bartosza Walaska wyszli oni już na 3:0. Jeszcze siedem minut później na tablicy wyników widniał rezultat 7:5, jednak świetnie zaczęli grać goście z Gdyni, którzy wyszli na prowadzenie, które systematycznie podwyższali. Gdy na 120 sekund przed przerwą celnie na bramkę strzeżoną przez Przemysława Kądzielę rzucił Szymon Nowaliński, podopieczni Leszka Elbickiego prowadzili już 17:14.

Zawodnicy z Malborka tuż po przerwie doprowadzili do wyrównania, jednak ponownie do gry wróciła Kar-Do Spójnia, w której aktywny w ataku był Mateusz Wróbel. Zespół z Trójmiasta prowadził jeszcze w 49 minucie spotkania. Na cztery minuty przed końcem meczu, gdy bramkę na 27:27 zdobył Marcin Borzymowski nic nie zwiastowało takiej końcówki spotkania. Ostatnie akcje należały jednak do gospodarzy, którzy zdobyli w końcówce pięć bramek, tracąc zaledwie jedną. Wynik spotkania ustalił Mariusz Babicki, który w ostatniej akcji rzucił na 32:28.

Obie drużyny grają w tym sezonie w kratkę, jednak poza Wybrzeżem Gdańsk w grupie A I ligi nie ma zespołów niepokonanych. Te rozgrywki są bardzo wyrównane i dzięki zwycięstwu, Polski Cukier-Pomezania dołączyła do grona drużyn walczących o miejsce na podium. Gdynianie mają natomiast już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Polski Cukier-Pomezania Malbork - Kar-Do Spójnia Gdynia 32:28 (16:17)

Polski Cukier-Pomezania: P.Kądziela, Sibiga - Cieślak 10/5, Boneczko 6, Babicki 5, Walasek 4, Cielątkowski 3, Suwisz 3, Miedziński 1 oraz Jaszczyński, Derdzikowski, Hanis, Kawczyński.
Kary: 6 min.
Rzuty karne: 5/5.

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Wróbel 7, Gębala 6, Borzymowski 5, Dorsz 3, Nowaliński 2, Kowalski 2, Bronk 2, Dziemian 1 oraz Pacholarz, Machniewicz, Bielec.
Rzuty karne: 1/2.

Kary: Polski Cukier-Pomezania - 6 min. (Hanis 2 min., Babicki 2 min., Miedziński 2 min.), Kar-Do Spójnia - 6 min. (Bronk 2 min., Machniewicz 2 min., Borzymowski 2 min.).
Sędziowie: Godzina - Kamrowski.