Pierwsza wygrana w sezonie - relacja z meczu WKS Grunwald Poznań - AZS UKW Bydgoszcz

W meczu 5. kolejki szczypiorniści Grunwaldu Poznań pokonali AZS Bydgoszcz jedną bramką i zainkasowali pierwsze w tym sezonie dwa punkty.

Michał Halski

Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy szybko objęli prowadzenie, natomiast wojskowi nie potrafili dojść do sytuacji rzutowej, dopiero około 3. minuty Michał Nieradko rzucił pierwszą bramkę dla WKS-u. Podopieczni grającego trenera Rafała Walczaka słabo radzili sobie w obronie, dopiero wejście Krzysztofa Martyńskiego wprowadziło spokój w defensywie. Dopiero w 8. minucie po bramce Patryka Stańka z rzutu karnego Grunwald Poznań wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu.

Pojedynek był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Więcej czasu na prowadzeniu byli goście. W ataku bydgoszczan szalał Antoni Żochowski (zdobywca czternastu bramek w meczu!). W bramce Grunwaldu kilka piłek odbił Mariusz Peda, który dał sygnał do lepszej gry. Sytuacja nie zmieniła się już do końca pierwszej połowy, po której AZS prowadził jedną bramką. Druga połowa miała bardzo podobny przebieg jak pierwsza. Żadna z drużyn nie imponowała grą w obronie, a ciężar zdobywania bramek wzięli na siebie Krzysztof Martyński, Patryk Staniek po stronie wojskowych i Żochowski po stronie AZS-u Bydgoszcz.

Bardzo dużo emocji przyniosły ostatnie cztery minuty spotkania. Wojskowi po dwóch kontrach Martyńskiego i Stańka wyszli w 56. minucie na prowadzenie 24:22, natomiast w 59. minucie Mateusz Matlach zdobył 25 bramkę dla akademików i dał im nadzieję na korzystny wynik. Podopieczni Jarosława Knopika  wyszli obroną każdy swego, który sprowokowała Patryka Stańka do popełnienia błędu. Na 4 sekundy przed końcem brzydkim faulem popisał się Krzysztof Meissner za co obejrzał czerwoną kartkę. Rzutu nie wykorzystał jednak Paweł Andrzejewski i to Grunwald Poznań cieszył się z dwóch punktów.

WKS Grunwald Poznań - AZS UKW Bydgoszcz 26:25 (12:13)

WKS: Kulczyński, Pietrowski, Peda - Martyński 7, Staniek 6/2, Meissner 3, Nieradko 3, Dutkiewicz 2, Walczak 2, Guraj 2, Śliwiński 1, Wachowiak, Przybylski, Westwal, Koligat.
Kary: 8 min.
Karne: 2/2

AZS: Ligarzewski, Makowski, Paulus - Żochowski 14/5, Łyszczarz 3, Nawrocki 3, Matlach 3, Rupp 2/1, Wojdak 1, Kłoś, Orędowicz, Andrzejewski, Zaborowski, Siekarz.
Kary: 6 min.
Karne: 6/7.

Kary: Grunwald - 8 min. (Śliwiński 4 min., Westwal, Martyński - po 2 min.); AZS - 6 min. (Zaborowski, Matlach, Siekarz - po 2 min.).
Czerwona kartka: Meissner (Grunwald).

Sędziowali: Jerlecki - Łabuń (woj. Zachodniopomorskie).