Piotrcovia wygrała w Chorzowie, łatwe zwycięstwa Zagłębia, MKS-u i Vistalu (wyniki)

Piotrcovia Piotrków Trybunalski, KGHM Metraco Zagłębie Lubin, MKS Lublin i Vistal Gdynia wygrały spotkania inauguracyjnej kolejki PGNiG Superligi Kobiet.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Od falstartu rozgrywki sezonu 2013/14 rozpoczęły zawodniczki KPR Ruchu Chorzów. Niebieskie, które minione rozgrywki zakończyły na pozycji barażowej w tegorocznych zmaganiach radzić miały sobie zdecydowanie lepiej, jednak zawiodły już w pierwszym występie. Chorzowianki w starciu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski prowadziły jedynie do 9. minuty, później na parkiecie przeważała już ekipa Henryka Rozmiarka, która w 24. minucie wyszła na prowadzenie 10:7. I choć Ruch zdołał w 48. minucie doprowadzić do remisu, to ostatnie minuty należały do przyjezdnych, które ostatecznie tryumfowały 24:21.

Swych kibiców nie zawiodły zaś wicemistrzynie kraju, szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut były zdecydowanymi faworytkami sobotniego wyjazdowego spotkania z Olimpią-Beskid Nowy Sącz i już w pierwszej połowie udowodniły swą wyższość. Choć gospodynie udanie zaczęły (5:4 - 10. min.), to już przed przerwą Miedziowie wypracowały sobie solidną przewagę, której nie oddały do końca meczu. Świetny powrót na parkiety PGNiG Superligi zanotowała Joanna Obrusiewicz, która z 9 trafieniami była najskuteczniejszą zawodniczką Zagłębia.

Formą ekipie Miedziowych na inaugurację rozgrywek dorównały szczypiornistki MKS-u Lublin i Vistalu Gdynia. Mistrzynie kraju w sobotnie popołudnie zdobyły komplet punktów na parkiecie KPR-u Jelenia Góra. Pierwsze minuty nie wskazywały jednak na łatwą wygraną zawodniczek Edwarda Jankowskiego, bowiem gospodynie rozpoczęły spotkanie od stanu 4:1. Lublinianki szybko doprowadziły jednak do remisu i z każdą kolejną minutą powiększały prowadzenie. Do przerwy wyniosło ono pięć bramek (18:13), a w drugiej połowie wzrosło ostatecznie do siedmiu trafień (35:28).

Liderkami po pierwszym dniu zmagań zostały natomiast zawodniczki Vistalu Gdynia. Podopieczne Jensa Steffensena wysoki tryumf w meczu z beniaminkiem z Olkusza zawdzięczają kapitalnej grze w drugiej połowie, którą wygrały aż 18:4. Pierwsza część meczu była jednak dużo bardziej wyrównana i do przerwy gdynianki wygrywały zaledwie 11:9. Po zmianie stron byłe mistrzynie kraju w pełni zdominowały jednak gospodynie i za sprawą świetnej gry skrzydłowej Jessici da Silva Quintino wygrały aż 29:13.

Kończące zmagania 1. kolejki spotkanie między Startem Elbląg a Pogonią Balticą Szczecin rozegrane zostanie w poniedziałek o godz. 18:00.

KPR Ruch Chorzów - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:24 (11:12)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Marlena Lesik, Katarzyna Sadowska - po 5; dla Piotrcovii - Katarzyna Piecaba 8, Agata Wypych 7.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:28 (10:16)
Najwięcej bramek: dla Olimpii-Beskid - Karolina Płachta 6, Kamila Szczecina 4; dla KGHM Metraco Zagłębia - Joanna Obrusiewicz 9, Karolina Siemieniuk-Olchawa 7.

KPR Jelenia Góra - MKS Lublin 28:35 (13:18)
Najwięcej bramek: dla KPR - Lidia Żakowska 7, Beata Skalska 5, dla MKS - Dorota Małek 7, Małgorzata Majerek, Walentyna Nieściaruk, Joanna Szarawaga - po 4.

SPR Olkusz - Vistal Gdynia 13:29 (9:11) Najwięcej bramek: dla SPR - Paulina Marszałek 4, Paula Przytuła 3; dla Vistalu - Jessica Da Silva Quintino 7, Karolina Kalska 5, Iwona Niedźwiedź, Patrycja Kulwińska - po 4.