Bundesliga: Jurecki zapewnił wygraną nad liderem! Lwy i Gladiatorzy nadal niepokonani

Bartosz Jurecki zapewnił SC Magdeburgowi wygraną w piątkowym meczu nad liderującym tabeli SG Flensburgiem-Handewitt (29:27). W drugim spotkaniu Rhein-Neckar Löwen pokonało GWD Minden 30:20.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Gladiatorzy z Magdeburga przystępowali do piątkowego meczu 3. kolejki Bundesligi w dobrych nastrojach. Ekipa Bartosza Jureckiego udanie rozpoczęła bowiem rozgrywki sezonu 2013/14, po dwóch występach mając na swym koncie komplet punktów, dzięki czemu plasowała się w samym czubie tabeli. W równie świetnym humorze mogli być także ich rywale z SG Flensburga-Handewitt. Wikingowie zanotowali nawet lepszy start rozgrywek, wygrywając trzy pierwsze mecze i przed piątkowym spotkaniem liderując tabeli. Ich bezpośrednie starcia zapowiadało się więc fascynująco.

Mecz od pierwszych minut trzymał w napięciu. Począwszy od pierwszego gwizdka obie drużyny grały bramka za bramkę i tak naprawdę tylko raz jedna z nich uzyskała przewagę dwóch trafień (w 4. minucie Holger Glandorf wyprowadził Flensburg na prowadzenie 3:1). Dobrze w spotkanie wprowadzili się też bramkarze Gerrie Eijlers oraz Sören Rasmussen, którzy przed przerwą wyrośli na czołowe postacie swych zespołów.

Po zmianie stron nieznaczną przewagę uzyskali Wikingowie, w 41. minucie po bramkach Michaela Knudsena i Andersa Eggerta wygrywając 18:16. Podopieczni Ljubomira Vranjesa na prowadzeniu utrzymywali się aż do 54. minuty (25:24), lecz szalę zwycięstwa na swą korzyść przechylili w końcówce gospodarze. Najpierw do wyrównania doprowadził Robert Weber, a potem bramki Marco Oneto Zunigi i Andreasa Rojewskiego wysunęły Gladiatorów na dwubramkowe prowadzenie 28:26 (59. min.) Flensburg odpowiedział jedynie trafieniem Eggerta, a wygraną Magdeburga tuż przed końcową syreną przypieczętował Bartosz Jurecki.

Polak w piątkowym meczu świetnie uzupełniał się na kole z Chilijczykiem Oneto Zunigą i obaj zakończyli występ z dwoma bramkami na koncie. Ponadto Jurecki zanotował też jeden faul w ataku i raz został wysłany na ławkę kar.

W drugim piątkowym meczu Rhein-Neckar Löwen bez większych kłopotów ograli GWD Minden. Lwy z Mannheim do wysokiego dziesięciobramkowego zwycięstwa poprowadzili będący w świetnej dyspozycji skrzydłowi - Uwe Gensheimer (10 trafień) i Patrick Groetzki (4 bramki). Pięć goli dołożył ponadto Bjarte Myrhol i RNL wygrywając 30:20 awansował na 1. miejsce w tabeli.

W sobotę rozegrany zostanie wielki hit 3. kolejki - HSV Hamburg kontra THW Kiel. Początek meczu o godz. 15:00.

06.09.2013 - piątek:
SC Magdeburg - SG Flensburg-Handewitt 29:27 (12:12)
Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Andreas Rojewski 6, Marko Bezjak 5, Stefan Kneer, Matthias Musche - po 4, Bartosz Jurecki 2; dla Flensburga - Holger Glandorf 7, Anders Eggert 6, Thomas Mogensen, Steffen Wienhold - po 4.

GWD Minden - Rhein-Neckar Löwen 20:30 (12:14) Najwięcej bramek: dla Minden - Sören Südmeier 8, Aleksandar Svitlica 5, Aljoscha Schmidt 4; dla RNL - Uwe Gensheimer 10, Bjarte Myrhol 5, Patrick Groetzki 4.

18 TSG Lu-Friesenheim 32 3 4 25 742:899 10

Terminarz pozostałych spotkań 3. kolejki: HBW Balingen-Weilstetten - Füchse Berlin 25:33 (12:18) HSV Hamburg - THW Kiel / 07.09.2013, godz. 15:00 VfL Gummersbach - Bergischer HC / 07.09.2013, godz. 19:00 MT Melsungen - TV Emsdetten / 07.09.2013, godz. 19:00 ThSV Eisenach - TBV Lemgo / 07.09.2013, godz. 19:00 Frisch Auf! Göppingen - TSV Hannover-Burgdorf / 07.09.2013, godz. 20:15 HSG Wetzlar - TuS N-Lübbecke / 08.09.2013, godz. 17:15