Łukasz Rogulski: Trzeba usiąść na rywalach od samego początku

W niedzielę o godzinie 17:00 Wybrzeże Gdańsk zagra na swojej hali z AZS-em UW Warszawa. Wielu kibiców interesuje postawa Łukasza Rogulskiego, który został powołany na zgrupowanie kadry Polski B.

W ostatnim spotkaniu Wybrzeże Gdańsk pokonało w Gdyni Kar-Do Spójnię 30:25, jednak początek spotkania zwiastował wyższe zwycięstwo czerwono-biało-niebieskich. - Chyba się trochę rozluźniliśmy. Powinniśmy prowadzić wyżej, ale gdynianie uwierzyli w siebie i jej zawodnicy zaczęli nam rzucać bramki. My graliśmy nieskutecznie w ataku i wyszło jak wyszło. Nie ma znaczenia, że było ich mniej na boisku, bo jak podstawowi zawodnicy potrafią biegać na boisku przez 60 minut, to można sobie poradzić i bez zmienników. Jest to jednak jakiś komfort psychiczny. Wiemy że jak ktoś będzie zmęczony, to nie będzie problemu ze zmianą - powiedział Łukasz Rogulski, który już w 22. minucie miał na swoim koncie cztery karne minuty.

Zdecydowanie inaczej się przez to grało, bo musiałem bardziej uważać. Kar nie komentuję, ale udało się skończyć mecz bez czerwonej, więc jest ok - zauważył kołowy. [i]

[/i] W ostatnim czasie urodzonego w 1993 roku szczypiornistę Wybrzeża spotkał olbrzymi zaszczyt. Został on powołany do kadry B reprezentacji Polski, która w dniach 5-7 kwietnia rozegra w Gdańsku turniej międzynarodowy. - Zmotywowało mnie to do jeszcze cięższej pracy. W zespole jakoś sobie radzę, więc teraz czas aby pokazać się na wyższym szczeblu, czyli w reprezentacji Polski - powiedział Łukasz Rogulski.

Już w niedzielę o godzinie 17:00, czerwono-biało-niebiescy podejmą w hali AWFiS drużynę AZS-u UW Warszawa. - Wiem, że skład warszawskiego zespołu nie jest zbyt szeroki. Trzeba usiąść na rywalach od samego początku, zmęczyć ich jak najbardziej się da, aby nie wyglądało to tak jak w meczu z Kar-Do Spójnią Gdynia - zdradził receptę na zwycięstwo zawodnik gdańskiego klubu. W pierwszym spotkaniu obu zespołów o zwycięstwo gdańszczanom było jednak niezwykle trudno. - Warszawa to bardzo ciężki teren i każdy o tym wie. Gra się tam trudno i u nas musi być dużo lepiej - zakończył.