Dobra gra i ważne punkty - relacja z meczu MKS Poznań - MKS Żagiew Dzierżoniów

Wysokie zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni MKSu Poznań w 15. kolejce rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi. Podopieczni Domana Leitgebera pokonali przed własną publicznością Żagiew Dzierżoniów.

Michał Halski

Pierwszą bramkę meczu zdobył najskuteczniejszy zawodnik gości Grzegorz Dziewic. Ten sam rozgrywający chwilę później wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie, ale to było jedyne prowadzenie przyjezdnych w tym spotkaniu. Poznaniacy zacieśnili obronę, a w kontrataku bezlitośni dla rywali byli Damian Komisarek i Konrad Szczukocki. Po kwadransie gry miejscowi prowadzili 9:6, a dziesięć minut później już 15:10. Chwile grozy kibice i zespół gospodarzy przeżyli w 21 minucie, kiedy na parkiet upadł Maciej Dubisz. Kołowy poznańskiej ekipy przy próbie rzutu skręcił kolano i w eskorcie kolegów musiał opuścić plac gry. To poważne osłabienie lidera rozgrywek bowiem wśród kontuzjowanych graczy są już Mateusz Lubiewski, Jakub Kasperczak i Dariusz Zarzycki.

Do przerwy poznaniacy prowadzili 17:12. Po zmianie stron przez chwilę gra się wyrównała. Na bramki wspomnianego wcześniej Komisarka i Jakuba Pochopienia dwukrotnie z karnego odpowiedział Dziewic. Ostatnie 20 minut minut meczu to już koncert gry miejscowych. Dwie bramki Piotra Jarosza, kolejne trafienia Komisarka oraz gol Wojciecha Ledera i przewaga poznaniaków wynosiła już 10 bramek. Ostatecznie MKS Poznań pokonał Żagiew Dzierżoniów 34:20, a jego gra z pewnością mogła się podobać licznie zgromadzonej publiczności.

MKS Poznań - MKS Żagiew Dzierżoniów 34:20 (17:12)

MKS Poznań: Kopczyński, Sobota, Badowski - Komisarek 9, Pochopień 5, Szczukocki 4, Niedzielak 3, Leder 3, M. Kasperczak 2, Przedpełski 2 , Jarosz 2, Janur 2, Perri 1, Łączkowiak 1, Cegła, Dubisz

MKS Żagiew Dzierżoniów: Kurasiński P. - Kuciński, Matuszewski, Dziewic 6, Kurasiński T. 2, Kalinowski, Piątek 5, Chwajta 1, Błaszkiewicz, Platt 3, Szlachta, Adamek 3, Matuja, Pikus